Adélu Gondíkovou (41) můžete vidět na televizní obrazovce jako moderátorku i herečku, stíhá hrát ve dvou divadlech a vychovává desetiletou dceru Nelu. Uvažuje o tom, že by jí pořídila sourozence? Co ji baví na novém pořadu Gondíci s.r.o. a jak se stará o udržení figury? Sešly jsme se v kavárně vedle fitness centra, odkud zrovna šla.

adela

Máte krásnou postavu. Může za to genetika, nebo na sobě musíte pracovat?
Nemám to geneticky dané, cvičím. Ale potřebovala bych častěji, než zvládám. Obvykle tak jednou týdně doběhnu do fitka s jazykem na vestě a odtud zase spěchám za dalšími povinnostmi. 

A co doma? Třeba takové sklapovačky před televizí?
Ano, to si vždycky naplánuji, ale nikdy se nepřinutím. To jdu raději třeba vytřít podlahu. Ale běhám po schodech. Doma, protože věčně něco zapomínám, ale i v divadle, kde vedou schody z jeviště. Říkám si, proč pro sebe něco neudělat? Ale teď jsem propadla něčemu jinému. Kamarádka, která má fitko, mi doporučila cvičící stroj Power Plate.

Takže jste si ho pořídila domů?
Ano a je to strašná pecka. Zpevňuje tělo a stačí na to ani ne půl hodiny denně. Což oslovilo moji lenost a vytíženost. Cvičím na něm doma i s trenérem ve fitku. Cviky se ukazují na obrazovce a fór je v tom, že nemá smysl cvičit déle, než podle programu. Vymysleli to prý v NASA pro kosmonauty, kteří se vrátili ze stavu beztíže a byli úplně atrofovaní. Na základě těchto 3D vibrací pak velmi rychle nabrali svalovou hmotu zpět. Účinek cvičení se násobí.

Stává se vám často, že se pro něco nadchnete? Hlavně tedy ve vašich pořadech s radami a tipy do domácnosti a zahrady?
Když točíme reportáž o něčem zajímavém, většinou zjistím, že to nutně potřebuji. Třeba takové tekuté hmoždinky mě doslova fascinovaly... A doma pak marně přemýšlím, kam bych to dala, co bych vyměnila.

Jste tedy domácí kutilka?
To zase ne. Třeba umyvadlo bych sama nevyměnila, i když mi to v reportáži nepřišlo složité a teoreticky bych to zvládnout měla. Ale kdyby doma začala stříkat voda, jsem ztracená. Raději u odborných věcí nechám odpovědnost na zkušených.

Jaké reportáže děláte nejraději?
Co mě strašně baví, to jsou inspirace pro domy a byty. Člověk si ty nápady vždycky nějak přenese na sebe. Já sama bych nic nevymyslela. Potřebuji poradit, co se k čemu hodí. Ale zase na druhou stranu, trendy slepě nenásleduji. Mám svou hlavu, i mně se to musí líbit, jinak bych do toho nešla. Nejsem v tom tolik odvážná. V našem novém pořadu mě baví hlavně ten rozptyl reportáží, které můžeme natáčet. Jezdíme za lidmi, pořád něco vymýšlíme.

adela

Když jste u toho vymýšlení, jak vlastně vznikl název zmíněného nového pořadu Gondíci s.r.o.?
Hrozně dlouho jsme se o tom názvu bavili. Kdysi dávno nás napadl název Rady ptáka Loskutáka, ale tohle by vlastně bylo z podstaty pořadu něco podobného. Také rady, tipy... Říkali jsme si, že bude lepší vztáhnout to na nás dva. Takže jsme šli, zcela narcisticky, do našeho jména. Kdysi jsme totiž měli firmu Gondíci s.r.o.

S bratrem pracujete už dlouhé roky. Nelezete si občas na nervy?
Nelezeme. Nedokážu říct, čím to je. Existuje hodně rodin, kde to mezi sourozenci funguje, a hodně rodin, kde ne. A ti se diví. Ale co třeba bratři Ebeni, Hádkovi? Ti mají to samé. Přijde mi to normální, člověk není na světě sám. Rodina by měla držet při sobě. I naše děti spolu vyrůstají. A moje dcera Nelinka ví, že někde někdo blízký je…

ad

A sourozence jí pořídit nechcete?
Už jsem stará. Tedy teď ne. Teď by mi to hrozně pomohlo. Byla bych doma, nadšená. Uklízela bych, vařila, s Nelinkou dělala úkoly. Všechno by bylo perfektní. Ale myslím, že by mi po čase došel dech. Jenže až by mi bylo dvaapadesát a já dělala to, co teď s Nelou? A v pětapadesáti řešit pubertu patnáctiletého dítěte? V tomhle nejsem tak euforický člověk, který se pro něco nadchne a nepřemýšlí o tom.

A jde Nelinka ve vašich stopách? Chce být herečka?
Ona sice prohlašuje, že by chtěla dělat to, co maminka, ale to jen tak říká. Je sice zábavná, ale spíše stydlivá. Není to takové to dítě, které někam přijde a hned je ho všude plno. Takže jí to celkem rozmlouvám. I když už objevila dramatický kroužek, který jsem před ní dlouho úspěšně tajila. Ale určitě bych ji v tom nepodporovala, tohle povolání nemá budoucnost.

Takže ani vy v něm budoucnost nevidíte? Máte už alternativní plán, co budete dělat, když se náhodou přestanete objevovat v televizi a v divadle?
Přemýšlím nad tím už patnáct let. Ale zatím jsem nic nevymyslela. Měla jsem už i takové záchvaty, jako že jsem třeba u kamarádky v Rožnově viděla trampolíny a řekla si, ha, to u nás není, to budu dělat. Ale to zase někdo přijde a řekne: Budeš muset platit nájem, co s tím budeš dělat v zimě, koho k tomu posadíš, když tam nebudeš moct být... Tak přemýšlím dál. Asi to budeme řešit až na poslední chvíli, až to přijde. Ale člověk by měl myslet na zadní vrátka.

Zdroj foto: TV Prima

Čtěte také:

Reklama