„Našla jsem se ve sportovním typu oblečení. V tom se cítím nejlépe. Kalhoty, jednoduché tričko bez nápisu, stylové tenisky a jde se. Šaty ani sukně mi nic neříkají a nikdy neříkaly. Na speciální příležitosti, jako jsou plesy, promoce apod., si je samozřejmě obléknu, ale vůbec se v tom necítím. Vždycky se nemůžu dočkat, až se zase vrátím ke své osvědčené klasice,“ popisuje Adéla.

Snaží se mě předělat

Milan je na rozdíl od Adély trochu větší manekýn. Baví ho nakupování a oblečení si vždy pečlivě vybírá. Před odchodem z domu je schopný strávit před zrcadlem dvakrát tolik času jako jeho partnerka. Ovšem podle Adély je to pořád v normě, za metrosexuála ho nepovažuje a vůbec jí to nevadí. Milan ovšem není spokojený s tím, jak se obléká Adéla.

„Vybral si mě takovou, jaká jsem, tak by mě měl respektovat. Ale v oblékání se mě snaží předělat. Promlouvá mi do duše, proč se neoblékám žensky. Chtěl by, abych chodila v upnutých šatičkách, v botách na vysokém podpatku nebo v krátkých topech a obepnutých džínách. Na ulici mi pořád ukazuje ženy, které jsou podle něj krásně oblečené. Několikrát už jsem mu řekla, že mi tím ubližuje. Cítím se špatně, když se otáčí za ostatníma holkama a hodnotí, která se mu líbí,“ svěřuje se Adéla.

Pohodlí především

K narozeninám, k svátku nebo na Vánoce dostává Adéla od Milana nové kousky do svého šatníku. Ale nedokáže je ocenit. Párkrát do roka si je vezme, aby udělala svému partnerovi radost, ale jinak jí leží hluboko ve skříni. 

„Je smutné, že muži nemají pochopení. Pro ně je to jednoduché. Nosí kalhoty, trička nebo košile a nic moc navíc se v jejich módě vymyslet nedá. Nechodím jako šupák, ale pohodlí je pro mě prostě prioritou. Nesnesu upnuté věci, mám pocit, že se v nich dusím. Navíc jsem si i přečetla, že ultra upnuté kalhoty nejsou zdravé. Stejně tak boty na podpatku. Když vidím některé modelky, jak jim to zničilo prsty, říkám si, proč bych to proboha měla nosit. Zdraví je přeci důležitější než to, aby člověk vypadal co nejvíc stylově a podle posledních trendů,“ myslí si Adéla.

Partnerovi se to pořád snaží vysvětlovat, ale snaha se míjí účinkem. Debaty o oblékání jsou u nich na denním pořádku. Milan přesvědčuje Adélu, aby navlékla šatičky a Adéla přesvědčuje Milana, aby ji nechal být. „Asi zkusím navrhnout kompromis, že bych se třeba jednou týdně oblékla podle Milanových představit,“ uvažuje Adéla.

Čtěte také:

Reklama