Znáte hru „Activity“? Už jste někdy viděli někoho, kdo musí jen pomocí pantomimy předvést třeba dezertéra? Vřele doporučuji!

Zakoupili jsme tuto hru na doporučení jedné z mých dcer a musím říct, že už jsem se dlouho tak nezasmála.

a

Ono je totiž například přímo k popukání, když onoho dezertéra předvádí někdo, v tomhle případě má mladší dcera, kdo naprosto netuší, co to vlastně dezertér je.

Chodila tedy od jednoho zúčastněného k druhému a předváděla, kterak něco sundává z tácu a jako by obsluhuje. Vykřikovali jsme „vrchní, servírka, cukrář“. Bod si totiž napíše, kdo první uhodne. Pořád jsme byli vedle. Neuhádl nikdo.

Bylo hlavně proto, že Míša si myslela, že dezertér je někdo, kdo podává dezerty… :-))))

a

Hra má i spoustu jiných záludností a je to skutečně velice zábavné. Řekla bych i sbližující.

Jestli chcete například vědět, jaká sranda umí být s právě se přistěhovavšími sousedy, pak vřele doporučuji pozvat je na lahev vína a zahrát si s nimi „Activity“.

Hraje se v týmech po dvou, třech či čtyřech hráčích. Každá ze skupinek si zvolí barvu figurky a postaví ji na startovní políčko. Kromě klasického postupování jako u „Člověče“ hra obsahuje právě políčka, kterým přísluší barevné kartičky se záludnou otázkou či úkolem od psaní až po pantomimu. Vždycky jde o to nakreslit, vysvětlit nebo předvést pojem na kartičce tak, aby ostatní uhodli, oč jde.

Hra „Activity“ se prodává ve dvou verzích. Myslím, že dvojka je lepší.

Zkuste to a připravte si bránici!

Reklama