Action v České republice

ac1.jpg

Česká republika je jednou z devíti evropských zemí, v nichž Action působí. Obchodní model společnosti zákazníkovi umožňuje vzrušující zážitek z nakupování, a to díky neustále se měnícímu sortimentu produktů ve 14 kategoriích, z nichž většina stojí méně než 25 korun. 

Nová prodejna řetězce v pražských Kbelích je zároveň jeho 22. obchodem na českém trhu. Společnost se během svého rok a půl trvajícího působení stala důležitým lokálním obchodním partnerem a investorem, který v zemi zaměstnává více než 500 lidí. Action chce v roce 2022 svou pozici v Česku ještě více posílit otevřením dalších prodejen napříč republikou.

ac4.jpg

„Velice si vážíme vřelého přijetí, jehož se Action v Česku dostalo. Zahájení roku tímto klíčovým milníkem představuje významný úspěch pro všech více než 65 000 zaměstnanců společnosti Action, kteří nyní pracují v jejích celkem 2 000 evropských prodejnách. Na aktuálním jubileu budeme v nadcházejících letech stavět a i nadále zrychlovat náš mezinárodní růst, abychom mohli obsluhovat ještě více zákazníků,“ řekla Hajir Hajji, CEO Action.

Důležitý obchodní partner pro Českou republiku

ac2.jpg
Rychlá expanze společnosti Action v České republice ukázala, že se jedná o významného obchodního partnera. Action se zaměřuje na poskytování pracovních příležitostí a možností kariérního růstu, zároveň investuje do nových prodejen.

„Vítáme možnost seznámit se s konceptem i sortimentem společnosti Action, která byly zatím pro naši městskou část neznámou – byť si zároveň již získala oblibu milionů zákazníků po celé Evropě. S ohledem na budoucí okolní zástavbu jsem si jistá, že si své zákazníky i u nás jednoznačně najde. Pro městskou část Praha 19 je velkým potěšením, že se právě Action zařadí ke společnostem, které v aktuálně renovovaném areálu bývalého závodu PAL přispějí ke kvalitnějšímu životu ve Kbelích,” řekla Ivana Šestáková, místostarostka MČ Praha 19.

ac5.jpg

Podle generálního ředitele Action pro Českou republiku Petra Juliše plánuje společnost v příštím roce vytvořit ještě více pracovních míst: „Otevřením další prodejny v Praze jsme nyní celkem vytvořili pracovní místa pro 500 tuzemských kolegů. Do konce roku 2022 očekáváme, že v České republice zaměstnáme celkem 1000 lidí s vášní pro maloobchod, která je nezbytná pro takto úspěšnou expanzi.“

Růst v Evropě

ac3.jpg

Action vznikl před téměř 30 lety v nizozemském Enkhuizenu. Od té doby společnost expanduje ze země do země, z města do města a velké plány má i do budoucna. Nyní působí v 9 zemích a každý týden nabízí 11 milionům zákazníků neustále se měnící sortiment 6 000 výrobků. Kromě toho webovou stránku Action.com navštíví dalších 8 milionů spotřebitelů týdně.

Desátou evropskou zemí, ve které společnost Action otevře prodejny a bude poskytovat služby svým zákazníkům, se stane Španělsko.