Tvorba vrásek trápí asi většinu z nás. Co bychom daly za to, kdybychom mohly tak trochu pozastavit čas a uchovat si mladistvou pokožku. Ty statečnější a movitější z nás podstupují plastické operace, jiné se snaží dohnat čas používáním drahých krémů a přípravků a jsou i ženy, které se s tvorbou vrásek smiřují poměrně snadno. Berou to zkrátka jako fakt, se kterým se nedá nic dělat.

To ale není tak úplně pravda. I když čas skutečně zastavit nemůžeme, máme možnost pro svou krásu a pokožku přece jen něco prospěšného udělat.

Vrásky se objevují ve chvíli, kdy naše pleť ztrácí schopnost vlastní obrany před neúprosným stárnutím. Tento okamžik můžeme pozastavit, když začneme užívat doplněk stravy s názvem evelle®. Ten obsahuje optimální směs bioaktivních látek, které podpoří obranné mechanismy naší pokožky, a to zevnitř.

S evelle® tak nastartujeme zkrášlovací proces v těch nejhlubších vrstvách pokožky, kde mají krémy většinou jen omezené účinky.

Přírodní receptura evelle® je založena na výsledcích vědy a obsahuje deset bioaktivních látek, které významně ovlivňují kvalitu naší pleti.

A jak se na tento přípravek dívá přední dermatoložka – prezidentka Společnosti estetické dermatologie a kosmetiky Prim. MUDr. Hana Zelenkova, Ph.D.?

Je technicky možné s pomocí doplňků stravy zpomalit nebo dokonce zastavit tvorbu vrásek?
"Ano, je to možné a dokazuje to řada zahraničních studií a zkušeností. Vlastně již existuje a u nás je k dispozici např. přípravek evelle®, který obsahuje biologicky aktivní látky, jež omlazují a chrání bílkoviny kolagen a elastin, díky kterým je pleť pevnější a pružnější. Studie dokazují, že tento doplněk stravy dokáže preventivně působit proti vzniku vrásek."

Má tento přípravek nějaké složky, o kterých se domníváte, že jsou v prevenci viditelných známek stárnutí pokožky důležitější než ty ostatní?
"Tyto tablety obsahují celou škálu vynikajících bioaktivních látek sestavených do optimální receptury. Kdybych však měla ukázat na konkrétní složky evelle®, vyzdvihla bych jedinečný Bio-Marine Complex® a rovněž unikátní pleťový antioxidant Pycnogenol®, samozřejmě vitamin C a karotenoid lykopen."

Stačí pokožce vnitřní ochrana tabletami, nebo je nutné zahrnout ještě další péči?
"Ani ten nejlepší a nejúčinnější kosmetický prostředek nestačí, když je na vše sám. Vždy je třeba zvolit účinnou kombinaci ochranných a reparačních strategií, které se v konečném důsledku projeví v optimalizaci kvality pokožky. K těmto strategiím patří ochrana před sluncem, používání regeneračních a hydratačních krémů a emulzí, zdravé stravování, pitný režim a podobně."

Myslíte si, že doplňky stravy jsou sluneční filtry budoucnosti?
"Vědecké výzkumy neustále postupují kupředu a výsledky jsou často překvapením i pro samotné iniciátory studie. Přesto si myslím, že i do budoucna bude třeba k dosažení optimálního výsledku kombinovat doplňky stravy s lokálními ochrannými prostředky v závislosti na individuálním typu pokožky."

Chystáte se zahájit rozsáhlou studii zaměřenou na "pilulky krásy". Co bude zkoumat?
"V této studii prováděné s evelle® je naším cílem potvrdit pozorované pozitivní účinky na takové parametry kvality pleti jako pružnost, redukce vrásek a omlazení. Věřím, že tyto účinky se v plné míře potvrdí."

Domníváte se, že je možné užíváním potřebných dávek těch správných doplňků stravy posunout ručičky biologických hodin zpět?
"Ano, už dnes existuje mnoho mediálně známých osobností, ale i běžných lidí, kteří to svým vzhledem dokazují. Samozřejmě, že velkou roli hrají i genetické faktory, ale věřím, že tikot biologických hodin se určitě dá efektivně zpomalit, alespoň na čas."

Užíváte vy osobně doplňky stravy na ochranu a výživu pleti?
"Ano, není to žádné tajemství. Mám ověřené výborné účinky koenzymu Q10, vitaminu E, vitaminu C, Pycnogenolu® a rovněž již zmíněných tablet evelle®. Právě osobní zkušenost s těmito přípravky mě přivedla k iniciování studie. Sledované účastnice studie budou patřit nejen do různých věkových kategorií, ale budou žít i rozdílnými způsoby života, budou z odlišných regionů a budou na různých úrovních z hlediska vystavení vlivu ultrafialovému záření."

Více informací na www.evelle.cz