Dovolenou si užívám se vším všudy. Nechávám odpočinout nejen tělo, ale i pleť a vlasy. Jednou za čas nezaškodí nechat doma šminky, fén a žehličku a stát se přírodním člověkem. Ale pak ten návrat do civilizace…

vlasy

Před dovolenou jsem si zašla ke své kadeřnici, aby mi přistřihla konečky, udělala masku a připravila kštici na zatěžkávací zkoušku sluncem a slanou vodou. Dala mi s sebou jen pěnový kondicionér, který usnadní rozčesávání a zároveň vlasy ochrání. Díky tomuto zázraku s vůní karamelu jsem nepotřebovala ani hřeben. No co, prsty úplně postačí.

Každou dovolenou tomu nechávám volný průběh. Když jsem si vezla do Itálie fén, zjistila jsem, že mají jiné zásuvky, takže putoval zpět do kufru a já musela nechat vlasy „zvlčet“. Místy jsem si připadala jako čarodějnice, ale manželovi se můj přirozený rozcuch docela zamlouval, tak jsem to neřešila. Koneckonců, odpadla mi jedna „starost“ a změna image mi celkem vyhovovala.

A takhle to praktikuju každé léto. Užívám si pohodičky, že vlasy nemusím krotit fénem ani žehličkou, a nechávám je přirozeně vlnité. A taky pěkně vyšisované. Což o to, k létu a opálené kůži světlejší vlasy patří...

vlasy

...ale co mi dost vadí, jsou odrosty.

 Jakmile jsem se vrátila z dovolené, už jsem „žhavila drát“ a volala své kadeřnici. Pomoc, takhle už nemůžu mezi lidi! „Musíte to ještě vydržet, teď jsem na dovolené já,“ zaznělo na druhé straně. A tak jsem týden chodila jako cuchta a nejraději bych si narazila nějakou čepici.

Nějak jsem to přežila i bez čepice a kadeřnice mi dala vlasy zase do kupy. Ale obarvila mi jen odrosty, konce nechala světlé, takže mám teď úžasné „ombré“.

Co vy a vlasy o (po) dovolené, milé ženy-in?

  • Jste spokojená s barvou a kvalitou svých vlasů po dovolené?
  • Jak se o ně staráte před a během dovolené? Stejně jako kdykoliv jindy v roce, nebo je necháváte odpočívat?
  • Vozíte s sebou barvu na vlasy, kondicionéry, fény a žehličky? Používáte přípravky proti vysoušení a vyšisování?
  • Máte nějaké speciální prázdninové účesy?
  • Chráníte si vlasy klobouky, šátky, nebo kšiltovkami?
  • Svěřujete své vlasy před dovolenou a po dovolené kadeřnici? Jaké „procedury“si necháváte dělat?
  • Dáváte si vlasy do kupy sama? Máte nějaký recept na domácí zábaly?
  • Už vás někdy prázdninový „účes“inspiroval ke změně image?

Napište mi, pošlete třeba prázdninovou fotku

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Na balíček úžasné vlasové kosmetiky značky SYOSS

cena

 

Reklama