Děkujeme za další zkušenost se zahraniční policií. Tentokrát se se čtenářkou s nickem Kobližka vypravíme do Londýna.

Nejsem řidič a tak se nemusím obávat policejní hlídky a případné pokuty. A jako spolujezdec jsem velmi ukázněná a používám vždycky bezpečnostní pásy. Jako chodec se snažím přecházet na vyznačeném přechodě, což ale tady veřejně prohlašuju, že ne vždy se mi ho podaří najít v blízkosti a tak jednoduše „přefrnknu“silnici i mimo něj.

Ovšem jednou jsem se policejní hlídce nevyhnula. Nebylo to za přeběhnutí mimo přechod, ani za jiný přečin proti zákonu a nebylo to dokonce ani tady doma, v České republice. Naše mladší dcera byla už druhým rokem v Anglii a tak jsme jednou dostali od ní pozvání na týdenní návštěvu Londýna. Já nejsem zrovna velký cestovatel, ještě tak po Čechách a tak jsem moc velké nadšené neprojevovala. Manžel se samozřejmě těšil. Ale lístky byly už zakoupené a tak teda: Hurá stará, dobrá Anglie!!!

Vybavena nějakou to librou, manželem po boku a všehovšudy osmi anglickými slovy........nakonec mluvit tam nemusím, mám přece dceru a ta se domluví velmi slušně. Jeden z posledních výletů byl velkorysý - chci vidět Buckhingamský palác!

Ani jsem netušila, že zrovna ten den bude velkolepé střídání stráží s celou parádou, všude mraky lidí, já fotila jako zběsilá a pořád jsem někam chodila za lepším snímkem, až mě s dcerou rozdělil dav lidí. Stojím a koukám na policisty na koních a v tu chvíli si uvědomuju, že oni mluví ke mně!!!

No jo, ale já jim přece nerozumím, co teď?Jejich hlasy docela sílily, skoro jsem se bála, že mě budou považovat za nějakého anarchistu a rozhlížím se po dceři. Stojí opodál a dost se směje. Volám na ní:“ Co chtějí, co mi to říkají?“ A ona se dusila smíchem a zpátky volá: „Máš jít hned z cesty, tam se nesmíš stát, tudy přijede královna, tam nesmí stát nikdo!“

V tu chvíli jsme si uvědomila, jak je ta jazyková bariéra hrozná a trochu jsem se zastyděla. Nicméně jsem udělala pár rychlých kroků a zmizela policejní hlídce z dohledu. Dneska tuhle historku dáváme k dobru.

Zdravím čtenářky a hlavně BEZ POKUT! Kobližka.

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

To je moc hezká příhoda, i když vám asi v tu chvíli moc do smíchu nebylo

Máte také nějaký zážitek s policií, milé ženy-in? Už vás jako řidičku někdy zastvavili? Co jste provedla? Měla jste spíš štěstí na milé muže zákona, nebo na prudily? Kontrolovali vám výbavu vozu a vychutnávali si vás? Jak jste to ustála?

Vyvázla jste se zdravou kůží, nebo jste platila pokutu? Víte, jak jste na tom s počtem bodů? Měla jste vy, nebo nějaký váš známý namále a mohla přijít o řidičák?

Napište nám a o svých zkušenostech, dobrých i špatných na redakce@zena-in.cz

Reklama