Chladné období a venkovní zimní radovánky s sebou často přinášejí zvýšené riziko onemocnění dolních cest dýchacích a s ním související kašel. Akutní kašel související s infekčním onemocněním dýchacích cest trvá u dětí obvykle do 2 týdnů. Pro správné řešení problémů s kašlem je třeba rozlišit, zda se jedná o kašel suchý, či vlhký. Při suchém kašli nedochází k vykašlávání hlenu a lze ho léčit pomocí antitusik - léků, které tlumí kašel a snižují dráždivost ke kašli. K léčbě vlhkého kašle, kdy nadbytek hustého viskózního hlenu ulpívá na sliznici dýchacích cest a dráždí je ke kašli, se používají mukolytika.

ACC® SIRUP PRO DĚTI

Přípravek ACC® PRO DĚTIs příchutí třešní obsahuje v 1 ml sirupu 20 mg léčivé látky acetylcystein. Acetylcystein rozpouští všechny složky, které způsobují vazkost hlenu. Tím podporuje vykašlávání a tlumí dráždivý kašel. Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými nebo podáván dětem při akutních onemocněních dýchacích cest provázených tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem, jako je chřipka, akutní zánět průdušek, nebo průdušnice.

acc1.jpg

Dětem je možno podávat přípravek bez porady s lékařem od 2 let věku. Dětem mladším než 2 roky se přípravek ACC® SIRUP PRO DĚTI 20 mg/ml může podávat pouze na doporučení lékaře.

Přípravek ACC® SIRUP PRO DĚTI je vhodný pro celou rodinu, mohou ho používat i dospělí a dospívající, ovšem v dávkách vyšších než děti. Dávkování je v tomto případě 10 ml roztoku dvakrát až třikrát denně, což odpovídá 400 - 600 mg acetylcysteinu denně.

Na doporučení lékaře se přípravek užívá u chronických onemocnění dýchacích cest, jako je chronický zánět průdušek, průdušnice, průduškové astma, bronchiolitida (zánět průdušinek), mukoviscidóza (cystická fibróza, vrozená porucha zkapalňování hlenů), bronchiektázie (rozšíření průdušek) dále při léčbě zánětu hrtanu.

ACC® SIRUP PRO DĚTI 20 mg/ml se užívá po jídle buď za použití dávkovací stříkačky anebo odměrky přiložené k balení. Účinek v něm obsaženém acetylcysteinu na rozpuštění a uvolnění hlenu zesiluje zvýšený příjem tekutin, proto se doporučuje zvýšený příjem tekutin. Pokud se dítě do 4-5 dnů nebude cítit lépe nebo se mu neuleví, je nutné se poradit s lékařem.

Doporučená maloobchodní cena jednoho balení přípravku ACC SIRUP PRO DĚTI 20 mg/ml je 99 Kč.

ACC® SIRUP PRO DĚTI 20 mg/ml  je volně prodejný léčivý přípravek s účinnou látkou acetylcystein. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Dětem od dvou let, které nemají rády sirup, je možné podávat léčivý přípravek ACC® 100 NEO  nebo ACC® 200 NEO obsahující účinnou látku acetylcystein. Dávkování léčivých přípravků ACCNEO 100 a ACC NEO 200 se odvíjí od věku dítěte a je nutné se řídit příbalovým letákem, které obsahuje každé balení.

Doporučená maloobchodní cena jednoho balení přípravku ACCÒ 100 NEO a ACCÒ200 NEO je 79 Kč a 89 Kč.

ACC® 100 NEO a ACC® 200 NEO jsou volně prodejné léčivé přípravky s účinnou látkou acetylcystein. Čtěte pečlivě příbalový leták.

ACC® NOSNÍ SPREJ pro nosní hygienu

ACC® Nosní sprej je hypertonický roztok soli s kontrolovaným pH pro nosní hygienu. Uvolňuje nos a zvlhčuje sliznici. Pomáhá proti podráždění způsobenému zevními látkami pocházejícími ze znečištěného životního prostředí. Pomáhá udržet nos čistý a průchodný, zabraňuje vysušení a jemně zvlhčuje povrch sliznice. Pomáhá ke stabilizaci nosní sekrece při rýměa předchází tvorbě bakteriálního filmu.

ACC® NOSNÍ SPREJ se aplikuje 3x-4x denně vždy 2-3 vstřiky do každé dírky. Přípravek není určen proděti mladší 3 let.

Doporučená maloobchodní cena jednoho balení přípravku ACC® NOSNÍ SPREJ je 84 Kč.

ACC® NOSNÍ SPREJ je volně prodejný zdravotnický prostředek k vnějšímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Více informací na: