Zimní období s sebou přináší zvýšené riziko onemocnění dolních cest dýchacích a s ním související kašel. Akutní kašel související s infekcí dýchacích cest trvá u dospělých zpravidla do 3 týdnů. Pro správné řešení problémů s kašlem je třeba rozlišit, zda se jedná o kašel suchý, či vlhký. Při suchém kašli nedochází k vykašlávání hlenu a lze ho léčit pomocí antitusik - léků, které tlumí kašel a snižují dráždivost ke kašli. K léčbě vlhkého kašle, kdy nadbytek hustého viskózního hlenu ulpívá na sliznici dýchacích cest a dráždí je ke kašli, se používají mukolytika.

ACC® LONG

Volně prodejný přípravek ACC® LONG je mukolytikum ve formě bílých šumivých tablet s ostružinovou vůní. Jedna tableta obsahuje 600 mg účinné látky acetylcystein, která rozpouští hlen. Tím snižuje vazkost hlenu a usnadňuje vykašlávání.

Přípravek se užívá k léčbě akutních a chronických onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzivní tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem.

Bez porady s lékařem se přípravek užívá u akutních onemocnění dýchacích cest, jako jsou chřipka, akutní zánět průdušek nebo průdušnice.

acc2.jpg

Dále se ACC® LONG užívá při léčbě zánětu hrtanu, akutního i chronického zánětu vedlejších nosních dutin a zánětu středního ucha s výpotkem. U chronických onemocnění dýchacích cest, u bronchiektázií, průduškového astmatu a u mukoviscidózy smí být přípravek užíván pouze na doporučení lékaře. Přípravek ACC® LONG mohou užívat dospělí a dospívající od 14 let.

Dospělí a dospívající od 14 let užívají jedenkrát denně po jídle jednu šumivou tabletu rozpuštěnou v polovině sklenice vody. Při užívání přípravku ACC® LONG se doporučuje více pít, protože účinek acetylcysteinu obsaženého v přípravku se zesiluje právě zvýšeným příjmem tekutin. Pokud se do 5 dnů nebude pacient cítit lépe nebo pokud se mu přitíží, musí se poradit s lékařem.

ACC® LONG HOT DRINK

Ti, kdo preferují podávání léčivých přípravků ve formě horkých nápojů, ocení i variantu ACC® LONG HOT DRINK.  Jeden sáček přípravku ACC® LONG HOT DRINK OBSAHUJE 600 mg účinné látky acetylcystein.  Léčivý přípravek se užívá jednou denně. Jeden sáček přípravku ACC Long Hot Drink se rozpustí ve sklenici teplé vody (max. 60 °C) a vypije po jídle co nejteplejší.

Doporučená maloobchodní cena jednoho balení přípravku ACC® LONG 10 šumivých tablet je 139 Kč a ACC® LONG 20 šumivých tablet je 199 Kč.

Doporučená maloobchodní cena jednoho balení přípravku ACC® LONG HOT DRINK je 149 Kč.

ACC® je volně prodejný léčivý přípravek k vnitřnímu užití s účinnou látkou acetylcystein. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Více informací na www.sandoz.cz