peeling-do-textu-i-seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Pravidelná aplikace peelingu prokrvuje pokožku, odstraňuje staré kožní buňky a celkově pomáhá zlepšovat kvalitu pleti. Pro kvalitní produkt ale nemusíte sahat hluboko do peněženky či překračovat limit na kartě. Bohatě postačí pár surovin, které možná máte i doma.

Cukr
O cukru, především o tom bílém, se v posledních letech hovoří jako o bílém jedu. To ovšem rozhodně neplatí pro jeho vnější užití. Krystaly cukru zafungují jako výkonný kartáč a pomohou vám odstranit mrtvé kožní buňky. Smíchejte cukr krystal s trochou vody a olivového oleje tak, aby vznikla pasta. Olivový olej celý peeling zjemní a dodá potřebnou hydrataci. Používejte směs na navlhčenou pokožku a příliš netlačte. Jemně pastu vmasírujte, nechte pár minut působit a opláchněte.

Kávový lógr
Pokud holdujete turecké kávě, lógr rozhodně nevyhazujte. Přidejte trochu vody nebo lžičku kokosového oleje a použijte ve sprše, když je pokožka prohřátá teplou vodou. Kofein má skvělé účinky při spalování tuku, proto se kávový peeling hodí na místa, kde vás trápí celulitida. Nechte působit asi půl minuty a poté důkladně smyjte.

Zelený čaj
Sypaný zelený čaj si můžete vychutnat u dobré knihy nebo u sledování televize. Sedlinu pak smíchejte s trochou třtinového cukru a použijte jako peeling. Můžete směs nechat působit až 15 min a pokud vám zbyde trocha čaje, použijte ho po opláchnutí místo pleťové vody.

Ovesné vločky
Vločky vám nemusí ve špajzu ležet jen pro případ, že by vás přepadla chuť na kaši ke snídani. Rozmixujte je s banánem a přidejte malou lžičku medu. Ten má antiseptické účinky a pomůže zvláště v případě, že vás trápí akné. Tento peeling se dá rovněž použít jako maska pro problematickou pleť.

Mák
Mák je možné smíchat s kokosovým olejem a pár kapkami citronu, který dodá vaší pleti vitamín C. Pokožka bude krásně vypnutá. Navíc se jedná o jemnější peeling, je tedy možné ho použít i pokud máte pokožku citlivou.
 

Zdroje: Kocos beautyNCBIKupi magazínHealth line

Reklama