seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Vyberte správnou konzistenci make-upu
Dnes se make-upy nedělí jen podle odstínu, ale také podle konzistence, kterou mají, a podle finiše, který zajišťují. Podle typu (suchá, mastná, smíšená) vaší pleti si vyberte vhodnou texturu. Mastná pleť ocení spíše tuhou a suchá pleť tekutou konzistenci. Pak už je to na vašich preferencích, zda máte radši gelové, pěnové, krémové nebo spíše kompaktní.

Vaší pleti chybí hydratace
Žádný make-up nebude na vaší pleti držet, pokud bude vysušená. Hydratace je potřebou pleti číslo jedna a pokud bude dehydratovaná, nemůžete počítat s výdrží, ale ani hebkou hladkou pletí. Hydratace je potřeba nejen zevnitř, ale také zvenku. Před nanesením make-upu na pleť naneste hydratační krém, spíše lehčí textury, ať nedělá nevzhledné žmolky.

Chce to kvalitní základ
Jen zmíněný krém nestačí. Protože bude make-up vystaven extrémním podmínkám (horko a slunce), je třeba pod něj dát fixátor. Buď se prodávají speciální fixační spreje nebo můžete použít květinovou vodu, kterou možná používáte v rámci své péče o pleť.

29ad9143-d6ce-42e1-8ed7-be26f69b9f0e.jpgPurobio, 272 Kč / Gerániová voda, Purityvision, 219 Kč / Mac, Notino, 508 Kč

Každou vrstvu nechte pořádně zaschnout
Udělejte si na make-up dostatek času, protože jestli jednotlivé vrstvy nenecháte ani vstřebat do pleti, nemůžete očekávat, že vydrží. Chce to po každé vrstvě vyčkat, až se veškerý produkt do pleti vsákne a pokud na ní něco zůstane, nebojte se to setřít papírovým kapesníkem.

Stačí jen malé množství
Že méně je více platí i u make-upu a líčení obecně. Zvolte množství pouze o velikosti vlašského oříšku a pokud chcete další vrstvu, opět zvolte málo. Domněnka, že čím více make-upu dáte, tím více zakryjete, je mylná.

Zdroj: autorka článku, elle, realsimple, goodhousekeeping

Reklama