Aby vše probíhalo bez problémů, je na místě důslednost v oblasti výživy. Obzvlášť v zimě je pak problematické dostatečné zdroje vitaminů a minerálů zajistit, a tak se nastávající maminky často obrací na pomoc multivitaminů.
5bc7205119455obrazek.jpg

„V praxi se nejčastěji v těhotenství setkáváme s nedostatkem železa, což má za následek chudokrevnost. Chudokrevnost se projevuje únavou, bolestmi hlavy či závratěmi. Ženy by měly dbát na jeho dostatečný příjem ve stravě nebo ho doplnit ve formě vitamínového přípravku, aby předešly příznakům spojených s anémií,“ říká MUDr. Radka Gregorová, gynekoložka z Lékařského Domu na Praze 7.

Těhotenství představuje zátěž pro tělo a je spojené s velkým energetickým výdejem. Základem výživy v tomto období by proto vždy měla být vyvážená a pestrá strava bohatá na vitaminy a minerální látky. Ideální řešení bez nutnosti obav, zda náš jídelníček pokryje všechny oblasti výživy, představuje doplněk stravy VIP MAMI, který obsahuje komplex 12 vitaminů a 9 minerálů. Přípravek je určen nejen pro těhotné ženy a kojící maminky, ale také pro ženy, které těhotenství právě plánují.

Hlavními složkami přípravku VIP MAMI jsou DHA a EPA, jde o omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které přispívají k normální funkci srdce a udržení krevního tlaku. DHA navíc napomáhá i ke správné funkci mozku a zraku miminka. Příznivého účinku se dosáhne při přijmu 250 mg DHA denně. Doplněk stravy VIP MAMI jako jediný na českém trhu kromě unikátní kombinace vitaminů, minerálů, DHA a EPA obsahuje také laktobacily a zázvor. V každé tabletě je 5 miliard CFU bakterií Lactobacillus rhamnosus HN001, které jsou balené speciální patentovanou technologií Intelicaps, díky níž jsou chráněné před natrávením v žaludku a tím je zajištěn jejich průchod trávicím traktem až na místo určení – do střeva. Tato technologie také zajišťuje možnost uchovávat přípravek mimo lednici bez změny kvalitativních hodnot. Další složkou je prášek z oddenku zázvoru, který se využívá na zmírnění nevolnosti v průběhu těhotenství.
5bc7205ce71dfobrazek.jpgDalší velice důležitou složkou multivitaminu VIP MAMI je Kyselina listová (vitamin B9), která přispívá k růstu zárodečných tkáni během těhotenství, k normální krvetvorbě a podílí se na procesu dělení buněk. Je tak jedním z nejdůležitějších a také nejčastěji deficitních vitaminů v těhotenství. Vitaminy C a E působí jako antioxidanty. Vitamin C se podílí i na normální tvorbě kolagenu v krevních cévách, kostech, chrupavkách, dásních i kůži a zlepšuje vstřebávání železa. Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému, zinek k normální syntéze DNA, jód pak ke správné funkci nervového systému. Toto inovativní složení bylo odborníky vyvinuto přímo na míru maminkám.

Doplněk stravy VIP MAMI, multivitamin s laktobacily v kombinaci se zázvorem, je k zakoupení v lékárnách a na www.vipmami.cz za doporučenou cenu 539 Kč.

Každé balení obsahuje 30 tablet a 30 kapslí, což představuje dávku na 1 měsíc.

Zakoupením přípravku VIP MAMI navíc získáte i dárkový poukaz na jakoukoliv lekci cvičení s kočárkem fitMAMI.