Naplánovali jste si dokonale zařízený obývací pokoj a vytvořili ideální prostor, ve kterém budete žít. Pak si však přinesete notebook a budete k němu chtít připojit reproduktory, počítačovou myš nebo podložku pod notebook - a najednou je koncept designu vašeho oblíbeného prostoru ohrožen. Jak zajistit, aby současné technologie s vaším útulným domovem dokonale ladily a nevytlačily z něj veškerou pozitivní energii?

Podle zásad Feng Shui - starobylého čínského umění estetického uspořádání interiérů, jež se zaměřuje na zlepšení lidského života díky obnovení rovnováhy pozitivní energie zvané „čchi“ ve vašem domově - vám může výběr barev a umístění předmětů v místnosti pomoci dosáhnout úspěchu v pracovním i soukromém životě. O způsob, jak této rovnováhy mezi technikou a harmonií dosáhnout, se zajímal i významný výrobce příslušenství k notebookům, Logitech. Ten si vzal k ruce Paula Darbyho, jednoho z největších evropských odborníků na Feng Shui, aby navrhl dokonalé uspořádání technologických zařízení a vybavení domova v Zenovém stylu.

Výsledkem jsou tyto dva návrhy prostředí, orientované podle světových stran, které vám mohou pomoci uspořádat obývací pokoj tak, abyste dosáhli co největší harmonie, ať už notebook používáte pro budování úspěšné kariéry, online komunikaci, poslech hudby, nebo jen odpočíváte u filmů.

Návrh I

Západ - Relaxace a pohodlí:

Návrh I je situován na západní stranu, která podporuje relaxaci a pohodlí. Jde o místo, kde máte prostor sami pro sebe, můžete hrát hry a sledovat filmy. „Čchi“ vás vyděluje z okolního světa.

Barvy, které se hodí do tohoto prostředí, jsou zemité - například karamelová a jiné odstíny hnědé. Na obrázku jsou zastoupeny na polštářcích a protáhlé váze. Spojení zemitých a kovových barev vytváří živou, ale přitom stabilní atmosféru. Ornamenty na polici, přehoz pohovky, šálek s podšálkem mají kovové barvy v bílých a smetanových tónech.

laptop

Na tomto obrázku je rovněž významný skleněný konferenční stolek. Sklo je vyrobeno z písku, jenž pochází ze země. Jedná se tedy o stabilní materiál. Je to zóna pro uklidnění, zachovává si nicméně určitou vyšší energii, prostor pro zábavu a lehkost mysli.

Co z toho vyplývá:

 • Podložka pod notebook (v tomto případě Logitech Speaker Lapdesk N700) ztělesňuje pohodu v této místnosti díky stříbrně šedé barvě, oblým hranám a pohodlné spodní straně.
 • Rohy jsou oblastí „stagnace“. Máte-li v prostoru zaoblené hrany, jako jsou například tvary protáhlé vázy, můžete posílit pozitivní energii a negativní energii naopak odvést z místnosti pryč.
 • Produkty, které přehrávají hudbu, například Squeezebox Radio, udržují energii v pohybu a zabraňují stagnaci.
 • Je nutné veškerou energii v místnosti uvést do dokonalé rovnováhy. Cílem je mírný pohyb energie: příliš pomalá energie je depresivní. Veškerá energie na tomto obrázku svým charakterem podporuje relaxaci.
 • Myš Logitech Anywhere Mouse MX, která dokáže pracovat na jakémkoli povrchu, dokonce i na skle, je umístěna na konferenčním stolku - to rovněž podněcuje tvorbu stabilní uklidňující energie, kterou můžete využít.

Návrh II

Jih - V kontaktu s ostatními:

Obrázek je zaměřen na spojení s vnějším světem. Je směrován na jih, což je místo, kde komunikujete s přáteli a kolegy. Sociální kontakty zprostředkovává Facebook, Twitter nebo YouTube a pomocí e-mailu budujete pracovní vztahy.

Ve starém Japonsku a Číně byl jih vstupem do vnějšího světa. Kdybyste chtěli vejít do tamní budovy, abyste se setkali s obyvateli, vstoupili byste vchodem z jižní strany a šli přes „ming tang“, neboli sál velikosti. To by byl dobrý základ pro úspěšné setkání.

Dominantními barvami na tomto obrázku jsou rudá a žlutá. Rudé odstíny jsou barvou štěstí. Rudá - barva krve - je také barvou života. Budete-li těmito odstíny obklopeni, na lidi zapůsobí vaše entuziastická energie, kdykoli s nimi navážete spojení. Žlutá je barva slunce. Je znakem komunikace a stimulace.

 

Co z toho vyplývá:

 • Používáte-li notebook, je dobré si uvědomit, že má obvykle rovné hrany, a je tedy vhodné jej doplnit o tvary oblé. To je vidět i na obrázku, kde ostré a rovné hralaptopny notebooku doplňují zaoblené kontury reproduktorů (Logitech Z320) a sady pro notebooky (Logitech Notebook Kit MK605).
 • V místnosti vždy umístěte nějaký předmět, který bude fungovat jako stabilizátor pro vyrovnání a sladění ostatních energií. Oblé tvary předmětů na skříňce, jako například vázy, tomuto působení pomáhají.
 • Drak v pozadí obrázku je umístěn ve východní části prostoru a hledí na západ. Drak v tomto umístění podporuje růst a ambice.
 • Svíčky mají ohnivé barvy. Když zapálíte svíčky, dodáte prostoru ohnivost a zvýšíte entuziastickou a vášnivou energii.
 • Rudé květiny podporují štěstí.
 • Krystal ametystu místnost dokonale očišťuje, čímž pomáhá udržovat energii v pohybu.
 • Lampa rovněž pomáhá udržovat energii kolem vás v pohybu, aby nezačala stagnovat.
 • Pro jižní uspořádání představuje růžová barva uklidňující energii (všimněme si růžového panelu na stěně), která je zapotřebí k vytvoření protiváhy k ohnivým prvkům.
Reklama