losos s kozím sýrem

Je to tady! Školní rok a s ním každodenní přemýšlení nad tím, co zabalit dětem do svačinového sáčku nebo krabičky. Jak to udělat, aby dětem svačiny chutnaly, aby byly zároveň výživné, zdravé a zábavné? Přinášíme vám několik inspirací.

Ať chcete nebo ne, tak nápady na svačiny během roku postupně dochází. Pořád dokola šunka a sýr, k tomu nakrájená okurka nebo ředkvičky. To je časem prostě nuda. Pro chystající matku, i pro děti. Zaujal mě teď článek Jany Florentýny Zatloukalové a její SVAČINOVÝ TAHÁK. Kdo máte děti školou povinné, určitě se mrkněte.

Tahák nabízí spoustu kombinací a nápadů, které takhle nikdy nedojdou. Nám už visí na lednici.

K tomu jsem pátrala a hleda spoustu dalších tipů, jak ozvláštnit svačinové boxy.

Co třeba teď, v jablíčkové sezóně, sušené jablkové plátky? Jako děti jsme je milovali. Usušíte je v sušičce, ve slabě zapnuté troubě nebo postaru, jak jsme je sušili u nás doma. Na plátech pečícího papíru, v zimě na topení nebo na krbu.

sušené jablkové plátky

Zdroj

Pro milovníky arašídového másla máme tip na velice výživnou svačinku, která nastartuje dětem mozkové závity. Celozrnná tortilla, arašídové máslo a banán. Jak na to, vidíte na fotce.

Banán s arašídovým máslem

Zdroj

Velká paráda pro milovníky cizrnového hummusu. Recept na hummus najdete TADY a pak už k němu stačí jen připravit na dlouhé špalíčky nakrájenou zeleninu, podle toho, jakou mají vaše děti rády. Všechno zavřete do skleničky a zdravá svačina je na světě.

Zdravá svačina - hummus

Určitě se budou hodit i recepty na nejrůznější pomazánky. Není potřeba kombinovat příliš mnoho surovin. To děti stejně neocení.

Vyzkoušejte pomazánky, které najdete na našem magazínu

Jaké svačiny připravujete pro své děti?

Reklama