64b1439944928obrazek.png
Foto: Shutterstock

Jak vypadá tvůj typický den?
Díky tomuto dotazu zjistíte mnoho věcí. Jak moc je váš protějšek pracovně vytížený, jak je společenský, jestli je fyzicky aktivní, má zvířata, jestli je spíš ranním ptáčetem, nebo noční sovou. A otevírá se díky ní řada dalších témat.

Co bys v životě dělal, kdybys nemusel řešit peníze?
Odpověď na tuto otázku může odhalit skutečně niterné touhy a sny daného člověka. Dost možná se mu při vyprávění rozzáří oči nadšením a opravdovým zápalem pro danou věc. I když je třeba jen v podobě neuskutečnitelné fantazie.

V čem by ses chtěl zlepšit?
Na prvním rande není od věci zjistit, jak na tom člověk je. Jestli není už zcela vyhořelý a semletý životem. Jestli má snahu a tendenci se někam posouvat, pracovat na sobě, a ne jen stagnovat na místě.

Na jaké dovolené nejradši jezdíš?
Výběr dovolené může být v partnerském životě kamenem úrazu, a proto je dobré hned na začátku vysondovat, jestli máte podobné představy. Jel by se vyvalovat k moři, nebo potřebuje být za každou cenu i na dovolené aktivní a stihnout co nejvíc věcí?

Co tě dneska potěšilo a co tě naštvalo?
Pokud se zeptáte jen na to, jak se dotyčný dneska má, dost možná dostanete strohou odpověď typu dobře, jde to, fajn. Více se dozvíte, když otázku položíte trochu jinak a vyloženě se zeptáte na nejlepší a nejhorší momenty dne.

Jaký film nebo seriál jsi naposledy viděl?
Tohle je jeden z těch snazších a uvolněnějších dotazů, díky kterému zjistíte, jestli máte podobný vkus na filmy a seriály, popřípadě se vzájemně obohatíte doporučením z této oblasti. Předčasně tak můžete také přijít na to, jestli budete potřebovat do domácnosti dvě televize, nebo si vystačíte s jednou.

Je něco, co bych do tebe neřekla?
Cílem dalšího dotazu je odhalit o druhé osobě něco překvapivého, co by do ní jen tak někdo na první pohled třeba neřekl. Svému protějšku tím dáváte možnost vybrat si, jak moc se vám otevře, zda si zachová tajemství apod.

Na co jsi v životě nejpyšnější?
Jmenuje na prvním místě práci a vzdělání, nebo spíše nějaký nezištný skutek či rodinné vztahy? To může hodně vypovědět o jeho založení a životních prioritách.

Kdo tě v životě nejvíc ovlivnil?
Za touto otázkou se skrývá mnohé. Může odhalit hodnoty, rodinnou dynamiku i vztahy s přáteli.

Co momentálně hledáš?
Tohle nemusí být zrovna populární téma konverzace, ale je důležité. Může totiž rozhodnout, jestli má vůbec cenu chodit na nějaké další rande. Co když totiž jeden z vás hledá jen flirt a povyražení a druhý vážný vztah?

Zdroje: autorka článku, Insider, Psychology Today, Cosmpolitan, Science of People

Čtěte také:

Reklama