Nový rok je ve znamení předsevzetí, mezi kterými si své prvenství stále drží závazek „zhubnu“, „začnu cvičit“. To se snadno řekne, ale mnohem hůř dělá. Mnozí tak své dobré úmysly vzdávají dřív, než s nimi vůbec začnou.

Významnou podporu při plnění předsevzetí představuje rodina a přátelé. Motivace však může přijít i ze strany, odkud jí čeká jen málokdo, například ze zdravotní pojišťovny. Jak vyzrát na svá předsevzetí radí Ing. Jiří Těhan, MBA ze Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE: „Začít bývá to nejtěžší, a proto se hodí jakýkoli motivující impuls. Zkuste tedy ke svým ušlechtilým důvodům proč jít cvičit přidat jeden naprosto přízemní - kdo vám dneska dá něco zadarmo?“ ZP METAL - ALIANCE motivuje své klienty k pohybovým aktivitám mimořádným příspěvkem 300 Kč a to za to, že zkusí udělat něco sami pro sebe. „Stačí si jít někam zacvičit, protáhnout tělo, a třeba se vám to nakonec bude i líbit. Pak máte z poloviny vyhráno,“ dodává Jiří Těhan.

Metal alliance

Řada předsevzetí vychází z toho, že si lidé dobře uvědomují, jak málo se hýbou. A není tajemstvím, že za mnoho zdravotních potíží může právě nedostatek pohybu. K nejčastějším výmluvám patří čas a peníze. Aktivní trávení volného času přitom představuje nejlepší prevenci řady zdravotních obtíží, které jsou spojeny se sedavým způsobem života mnohého z nás.

Metal allianceProto se Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE rozhodla podpořit pohybové aktivity svých klientů a do nového roku jim nabídnout mimořádný příspěvek na cvičení 300 Kč. V součtu se standardním příspěvkem na pohybové aktivity tak může být novoroční předsevzetí podpořeno částkou až 600 Kč. A v tomto okamžiku výmluva na nedostatek financí padá a zůstává už jen výmluva na nedostatek času. Ale v tom už ani zdravotní pojišťovna nepomůže.
V roce 2011 využilo příspěvek na cvičení přes 27 tisíc klientů ZP METAL-ALIANCE a rovněž mimořádný listopadový příspěvek využilo téměř 16 tisíc vyznavačů zdravého životního stylu.

Reklama