5d775cfe28976obrazek.png
Sladké snídaně bývají sázkou na jistotu u dětí i dospělých. Jenže namazat si bílé pečivo marmeládou nebo oříškovou pomazánkou, to není zrovna optimální řešení. Po takové pochoutce brzy znovu pocítíme hlad. A naše tělo navíc nezíská všechny živiny, které ke správnému fungování nezbytně potřebuje. Mnohem více mu svědčí vyvážená kombinace sacharidů, vlákniny, bílkovin, vitaminů a minerálních látek. To všechno splňuje například miska mléka (nebo jiného mléčného výrobku) doplněná o několik lžic snídaňových cereálií a nakrájené ovoce. Jen je třeba dbát na to, aby vybrané cereálie byly vyrobeny ze správných ingrediencí. Tak jako snídaňové cereálie značky Nestlé, k nimž patří například produkty z řady Nesquik, Cini Minis, Chocapic, Lion, Cheerios, Cookie Crisp nebo Fitness. Zapomínat byste ale neměla ani na pitný režim, takže snídani doplňte sklenkou vody.
5d77a48da39efobrazek.png

Celozrnná mouka

Říká se, že „celozrnné je pro nás dobré“ a odborníci na výživu jen souhlasně přikyvují. Celozrnné obilniny totiž obsahují celé zrno, se všemi živinami. Na rozdíl od zpracovaných obilnin z nich nebyla odebrána vnější vrstva, která je bohatá na vlákninu a obsahuje bílkoviny, vitamíny B a antioxidanty.

„Naším závazkem je, aby byly celozrnné cereálie na prvním místě ve složení, tedy aby jich bylo v receptuře nejvíce oproti ostatním složkám receptury. Jestli tedy na obale uvidíte zelený pruh, máte 100% jistotu, že cereálie obsahují celozrnné obiloviny,“ vysvětluje tento výrobce snídaňových cereálií pro děti i dospělé.

Vláknina

Snídaňové cereálie Nestlé obsahují tělu prospěšnou vlákninu.
5d77a52255decobrazek.png

Žádný palmový olej

V cereáliích Nestlé nenajdete žádný palmový olej. Společnost Nestlé navíc stále pracuje na dalším vylepšení složení tuků ve snídaňových cereáliích.

Vitaminy a minerály

Většina snídaňových cereálií Nestlé je obohacena 5 vitaminy a 2 minerálními látkami. Jedná se o riboflavin, niacin, vitamin B6, kyselinu listovou, kyselinu pantotenovou, železo, vápník a někdy i vitamin D.

Jedna 30gramová porce cereálií Nestlé běžně poskytuje nejméně 15 % doporučené denní dávky každé stopové živiny uvedené v tabulce vitaminů a minerálních látek na obalu.

Žádná umělá aromata

K ochucení snídaňových cereálií Nestlé je používáno koření, ořechy nebo sušené ovoce. A přírodou také barví.

Cereálie Nestlé představují chutný způsob, jak získat ze snídaně co nejvíce. Stačí do nich nalít mléko, přidat oříšky a oblíbené ovoce a vynikající a vyvážená snídaně je připravená za pár minut. Začněte ráno vyváženou snídaní a budete mít lepší celý den.

Chcete se dovědět více? Zavítejte na stránky www.cerealie.cz.
5d775e7c12c82sp1.gif
5d77609c76f63obrazek.png

Reklama