62b980ecc83e1cl.jpg
Foto: Shutterstock

Hádání předmětu

Vyberte si libovolný předmět v místnosti a nechte vašeho potomka, aby sérií otázek přišel na to, o jaký předmět se jedná. Ptát se může například na barvu, způsob použití apod. Vy odpovídáte ano, nebo ne. Na začátku můžete dát dítěti nějakou nápovědu a po úspěšném uhodnutí si můžete role vyměnit.

Šibenice

Ke klasické hře vám bude stačit jen kousek papíru a tužka (v případě nouze o ně můžete požádat obsluhu) a také dítě, které umí abecedu. Vymyslete si nějaké slovo či slovní spojení, což může být třeba název pohádky nebo pokrmu a nechte svého potomka hádat podle jednotlivých písmen. Za každé neuhodnuté písmeno nezapomeňte přikreslit kousek šibenice.  

Skořápky

Pokud se na stole nacházejí sáčky s cukrem v obdélníkovém tvaru, můžete si s nimi a s malou mincí zahrát skořápky. Pod kterým sáčkem asi mince skončila?

Mizející věci

Vyložte na stůl třeba obsah své kabelky a dejte dítěti několik vteřin na to, aby si zapamatovalo, co všechno se na stole nachází. Následně ho požádejte, aby si zakrylo oči. A jeden předmět schovejte. Na něm potom je, aby na základě své paměti odhalilo, který předmět chybí.

Hledání písmen

Při této hře si jeden hráč vybere libovolné písmeno a spočítá, kolikrát se nachází na jídelním lístku. Následně písmeno (nikoliv počet) sdělí ostatním, kteří mají omezený časový limit na to, aby spočítali, kolikrát se písmeno na jídelním lístku nachází. Po vypršení limitu vyhrává ten, který se co nejvíce přiblíží danému číslu.

Zdroje: Repeatcrafterme, Moms, Fatherly

Reklama