Přání, které zaslala společně s radami, jak zabavit zlobící děti, čtenářka Simič, si asi občas přeje každá maminka. A jak tedy na ty malé zlobivce - to si přečtěte v této novince k dnešnímu tématu...

Téma dne se pomaličku a polehoučku blíží ke svému konci. Níže si můžete přečíst příspěvek čtenářky Simič...


Krásný páteční den!

Děti-toť nevyčerpatelná studna témat. Dnešní děti jsou doslova zavaleny obrovským množstvím nejrůznějších hraček. Ale všechno je baví jen chvilku. Když je venku krásně, je to super, děti se vydovádí a vybijí svou neskutečnou energii venku a doma je pak relativně klid. Horší to je, když počasí nepřeje a v zimě, která se neskutečně táhne. Mně v problému, jak zabavit neunavitelné děti před časem pomohla náhoda. Je to asi dva měsíce, když jsme koupili nový sporák a lednici. Firma přijela, přivezla dvě obrovské krabice, vyjmula z nich spotřebiče, zapojila, ustavila, odlehčila mě o část úspor a odjela. V kuchyni zůstalo našlapáno, všude plno igelitu a dvě velké krabice. Do toho se mi pod nohama pletly mé dvě děti. Chodily kolem krabic jako mlsní kocouři, pořád se chtěly dostat dovnitř. A tehdy mě osvítilo! Udělám dětem domečky, třeba se dočkám kýženého výsledku a děti zabavím. A tak jsme krabice přestěhovali do pokojíčku, vyřezali okýnka, dveře, pomalovali střechu i fasádu, dovnitř upevnili baterky (co by to bylo za domeček bez pořádného lustru, že?) Věřte nebo ne, děti byly nadšené, každý měl své království, hrály si, navzájem se navštěvovaly, nanosily si dovnitř kdeco a mě vyháněly, abych jim jejich doupátka nerozbořila. Ale byl klid!!! Až do večera. A druhý den ráno, žádné skákání na nás, ještě spící rodiče, ale šup do domečků. I snídaně jim zmizela v bříšku raketovou rychlostí, i když jindy jim to trvá i hodinu. Zkrátka domečky zabodovaly a vítězí na celé čáře před ostatními hračkami. Děsím se však jednoho. Krabice jsou přece jen papírové a tudíž je jejich životnost značně omezená. Asi budu muset přikoupit myčku a ještě něco, co bude zabaleno v obrovské krabici!A nebo se honem rychle a zavčas seznámit s nějakým skladníkem!

Krásný den bez zlobivých dětí všem přeje,
Simič

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 25. března 2011: Jak bavíte své děti?

Téma dne je i otázkou na kterou se tentokrát ptám...

  • Jak bavíte své děti?

Určitě se vám to již stalo, že vaše dítě vyžadovalo pozornost, ale nechtělo si hrát s obvyklými hračkami. A tak jste musela vymyslet nějakou hru, nebo jinou aktivitu, kterou jste maličké zabavila. Pište mi své zkušenosti s aktivitami pro děti, které pro ně vymýšlíte. Své příspěvky posílejte na e-mailovou adresu uvedenou níže. Jeden z příspěvků ocením krásným dárkem, totiž hru Scrabble - Junior. V předmětu mailu nezapomeňte uvést heslo. Chcete-li mít šanci na uveřejnění, zašlete svůj mail dnes 25. března nejpozději do 15.00 hodin. Délak vašeho příspěvku, ať je rovna minimálně délce tohoto odstavce.

scrabble

Reklama