Bolest nás může při cestování potkat v různých situacích a může mít mnoho příčin.

 

Léto – čas zážitků, cestování a zábavy, čas dovolených a aktivit, na které se těšíme celý rok. S cestováním je ovšem spojená také celá řada rizik. Stačí obyčejná bolest, a jinak dokonalá dovolená se může úplně pokazit. Ať už vás bolí hlava, záda nebo svaly, stačí vám pouze jedna tableta. Do cestovní lékárničky přibalte Aspirin® – jeden lék na mnoho bolestí.

Bolest nás může při cestování potkat v různých situacích a může mít mnoho příčin. Bolest hlavy například vyvolá dlouhé čekání na letišti, nepřiměřená klimatizace v hotelu, potomek, který se svým křikem dožaduje pozornosti, či dlouhý pobyt na sluníčku. Příčinou bolesti kloubů a svalů mohou být stísněné prostory a málo místa v dopravních prostředcích – například v letadlech či autobusech. Bolest může vyvolat i výlet na velbloudu či slonovi, stejně tak i dlouhé polehávání na plážovém lehátku. Případně i nárazové sportování (golf, tenis, beachvolejbal, jízda na kole), pokud patříme spíše mezi „sváteční“ sportovce, může zapříčinit bolest zad či svalů.

Přetrvávající a silná bolest vždy vyžaduje návštěvu lékaře, ale lehkou až středně silnou bolest známého původu lze léčit volně prodejnými léky proti bolesti, které nejsou na recept. Aspirin® je nejpoužívanější lék proti bolesti, který je ověřen generacemi lidí na celém světě. Již více než sto let pomáhá při různých bolestech, především hlavy, zubů, menstruační bolesti, bolesti svalů, kloubů, zad či u bolestí způsobených záněty. Účinkuje ale nejen proti bolesti, snižuje též zvýšenou tělesnou teplotu a ve vyšších dávkách tlumí projevy zánětlivých onemocnění. To vše díky jeho účinné látce – kyselině acetylsalicylové.

 

Zajímavostí je, že Aspirin® byl jedním z prvních léků, které se vyráběly ve formě tablet, zapsal se několikrát do Guinessovy knihy rekordů, pomáhal zachránit životy při epidemiích chřipky, byl vynesen horolezci při výstupu na vrchol Mount Everestu a s Apollem 11 doletěl až na Měsíc. Lidé po celém světě důvěřují Aspirinu již přes 110 let – kyselina acetylsalicylová byla objevena v roce 1897. Jeho kvalita je prověřována podle přísných norem a je neustále podrobován vědeckému výzkumu, který odkrývá další pozitivní účinky na lidský organizmus.

 

www.aspirin.cz

Reklama