Když se nám narodí děťátko, snad nejvíce ze všeho si přejeme, aby dobře prospívalo. Snažíme se, aby zdravě jedlo, správně přibývalo na váze, aby se pohybově a duševně rozvíjelo tak, jak má.

V tom jsou asi všechny maminky stejné. Hlídají své malé andílky jako oko v hlavě a jakmile se jim něco nezdá, konzultují případné problémy s lékařem.

 

Stále ještě ale spousta maminek možná neví, jak správně pečovat u zoubky svého děťátka. Kdy začít s ústní hygienou, kdy navštívit zubního lékaře a jak docílit toho, aby si dítko postupem času zuby čistilo pravidelně, rádo a samozřejmě.

 

S čištěním dětských zoubků je potřeba začít od toho nejútlejšího dětství, v podstatě hned ve chvíli, kdy se prořeže první bělostná perlička. V tu chvíli bychom měli opatrně a jemně začít zvykat miminko na to, že kartáček na zuby se stal naprosto normální součástí jeho života. Samozřejmě, že v tomto věku je správné čištění vždy na mamince, důležité je, aby si dítko zvyklo, že se mu neděje nic nenormálního a k provádění ústní hygieny tak získá kladný vztah.

Neměli bychom odkládat ani návštěvu zubního lékaře. I tady platí – čím dříve, tím lépe. Ideální je, když dítě poprvé navštíví zubního lékaře ve chvíli, kdy nemá žádný problém. Neodnese si tak hned napoprvé z ordinace nepříjemný zážitek a nehrozí, že vám při další návštěvě bude ronit krokodýlí slzy a třeskutě se vzpírat.

 

Zkrátka je důležité, aby si dítě co nejdříve osvojilo jak péči o svůj chrup, tak to, že „zubař“ není strašák. A to záleží především na rodičích.

 

Pokud máte se svou ratolestí v tomto ohledu přesto problémy a svádíte dvakrát denně nekonečné boje u umyvadla, máme pro vás výborný tip.

 

Zubní pasty Vademecum jsou nyní rozšířeny u Vademecum Junior. Ta je určena k ochraně zoubků právě těch nejmenších. Díky speciálním přírodním přísadám šetrně a zároveň účinně čistí citlivé mléčné zuby. Rovněž vyvážené množství fluoru přesně odpovídá potřebám dětského organismu. Pasta je dermatologicky testována.

Vaše dítě určitě ocení velmi příjemnou a jemnou chuť lahodného jablka a jahody. Věřte, že s touto zubní pastou se čištění zubů stane pro vás i vaše děťátko příjemnou a radostnou chvílí.