Dobré ráno, milé čtenářky! Pamatujete si ještě, když jsme vám v rozhovoru představovaly Dominika Landsmana, autora úspěšné knihy Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti? Tak právě tento vtipný tatínek, který je stále na mateřské dovolené, nás po ránu pobavil svým vtipným desaterem. Zasmějte se s námi!

10 důvodů proč je mateřská dovolená ta úplně nejtěžší práce

  • Pracovní doba naprosto nekoresponduje se zákoníkem práce, kdy přesčasy jsou chápány jako součást pracovní doby. 24 hodinová směna není výjimkou, stejně tak práce o víkendu a o svátcích. V práci musíte dokonce i přenocovat.
  • Team buildingové akce znamenají, že jdete s dítětem na písek dělat bábovičky a nebo jdete na nákup. Tím budujete váš tým a to je taktéž ve firmě vrchol zábavy.
  • V celé firmě pracujete povětšinou sami. Maximálně jednou denně na pár hodin dochází do vaší firmy externista, který ví o vaší práci úplný hovno, ale má plnou hubu keců, jak by to šlo udělat lépe. Externista většinou přespí a brzo ráno odejde.
  • Pracovní zařazení a přechod z jednoho oddělení do druhého se mění z minuty na minutu. Nejdříve jste například manažer úklidu, načež se stáváte food manažerem, manažerem oblékání, motivačním manažerem, manažerem pro komunikaci a výprask, manažerem posraných plen a nebo manažerem hledání klíčů.
  • Nemůžete si vzít dovolenou, jelikož technicky již na dovolené jste. Nemůžete čerpat nemocenskou, jelikož nemůžete onemocnět. Nemůžete odejít z práce o hodinu dřív a ani nemůžete zaspat (to by se vám stejně nepovedlo). Na tato příkoří si nemůžete stěžovat, protože nemáte komu. Můžete tak maximálně umřít, ale to si většinou nemůžete dovolit, takže ani to nemůžete.
  • Práci vykonáváte ve ztížených podmínkách, které mohou vyústit až k psychickým poruchám, vadě řeči, vyčlenění se ze společnosti a nenávratnému rozmělnění mozkové kůry neboli k demenci
  • Nemůžete dát výpověď a ani vás nemůže nikdo vyhodit. Navíc pokud vaše vzájemná spolupráce s externistou vykáže alespoň jeden nevydařený pracovní kontakt, vaše pracovní úsilí se do devíti měsíců zdvojnásobí a pracovní proces automaticky prodlouží o další tři roky.
  • Váš přímý a jediný nadřízený neumí mluvit (pokud ano, tak ne moc dobře), samovolně se nárazově vyměšuje na pracovišti, odmítá jakoukoliv zpětnou vazbu, klade na vás přehnané nároky, schovává vám osobní věci, ničí vaše pracoviště a despoticky vám omezuje přestávky na oběd.
  • Váš plat nekoresponduje s vaším vzděláním, praxí ani důstojností. Nedostáváte stravenky, firma vám nehradí rekreaci ani lázně, kam byste stejně nemohli jet, jelikož firemní politika vám zakazuje opouštět pracoviště. Veškeré firemní benefity se omezují pouze na hřejivý pocit, že váš nadřízený jednoho dne potáhne do školky.
  • Ovládáte bravurně Word, Excel popřípadě databázový software Access? Ano? No tak to je vám k hovnu, jelikož váš nadřízený vám veškerá data, tabulky i texty poskytuje výhradně formou fixou načmárané na zdi nebo šroubovákem vyryté do dveří.

Přečtěte si rozhovor s „moderním fotrem“ Dominikem Landsmanem!

 

Souhlasíte s tatínkem na mateřské dovolené?

hui

Reklama