64e3300da496cobrazek.png

1) Myslete na prevenci

Skla se poškrábou snadno. Škrábance a rýhy jsou pak pro oči nepříjemné a rušivé. Když nejsou brýle nasazené, patří do pouzdra, skly nahoru a nejlépe přikryté hadříkem, aspoň bude po ruce.

Rozhodně brýle jen tak nenoste po kapsách nebo hozené v kabelce nebo batohu. Kromě odření riskujete i další mechanická poškození. Když je odkládáte, nikdy ne skly dolů.

2) Čistěte brýle správně

Nečistěte zamatlané brýle papírovým ubrouskem nebo do trička. Ideální je umýt brýle s trochou mýdla a vlažné vody a osušit hadříkem. Pozor na to, aby voda nebyla horká. Vysoké teploty mohou zejména obrubám ublížit. Proto i pozor na brýle v rozpáleném autě.

Pro čistění nasucho nepoužívejte tričko, ubrousky ani papírové kapesníčky. Mohou působit jemně, ale jsou hrubé a na povrchu skel se pak tvoří drobné rýhy. Správným nástrojem jsou utěrky na brýle a k nim čistící sprej, případně jednorázové utěrky vlhčené.

Pokud je chcete vyčistit opravdu důkladně, ideální je ultrazvuk. Například brýle koupené v GrandOptical si tam lze nechat kdykoli ultrazvukem vyčistit zdarma.

3) I obroučky si zaslouží hezké zacházení

I obroučky jsou citlivé, hlavně mechanicky. Sundáváme je proto oběma rukama a nenosíme ve vlasech nebo ve výstřihu. Při čištění pozor na chemikálie.

Čas od času je dobré zkontrolovat šroubky. Utáhnout si je můžeme sami, nebo (stejně jako u ultrazvuku) vám i s tím zdarma pomůže optik v GrandOptical.

A jedna rada na závěr: ověřte si, zda jsou vaše brýle stále ty správné

Naše oči se časem mění, hlavně po čtyřicítce. Ověřte si na měření, zda máte stále stejné dioptrie.. Objednat se můžete třeba tady.

Reklama