"Když jsem porodila své druhé dítě, nedařilo se mi zhubnout. Zatímco moje kamarádka měla poté, co v termínu porodila dvojčata, za měsíc břicho ploché, jako kdyby nikdy těhotná nebyla, já si zoufala," začíná své vyprávění Marcela.

Dneska už má zase postavu, se kterou je spokojená, ale za sebou má docela douhou cestu. Vypráví, jak měla půl roku po porodu pořád 15 kilo navíc, a místo toho, aby se s nimi poprala, vzdala to, a tak měla nakonec těch přebytečných kilo více než 30. "Teprve když jsem při výšce 168 centimetrů vážila 103 kilo, rozhodla jsem se to změnit," přiznává mladá žena. Impulsem se stala debata s jejím mužem, který jí řekl, že ji sice miluje bez ohledu na to, jak vypadá, ale že mu přijde škoda, když se mění v neforemnou matronu, a nabídl, že jí pomůže zhubnout.

Společně vybrali kurs, na který začala Marcela  chodit, pohlídal děti, aby mohla jet na redukční pobyt, začal spolu s ní jíst zdravě. "A ono to fungovalo. Za rok se mi podařilo zhubnout pětadvacet kilo a byla jsem nesmírně šťastná. Jenže jedna věc mi byla jasná, ačkoli jsem cvičila a jednotlivé partie se mi zpevňovaly, jedno místo zůstávalo ošklivé, totiž břicho," líčí. To odolávalo veškerému cvičení a ač bylo zřejmé, že jeho objem se zmenšil a že někde hluboko ukryté svaly jsou pevnější, s převislou kůží se nedalo dělat nic.

"Takže jsem se znovu začala cítit bídně, zvlášť poté, co mi máma řekla, že to je rodové a že ona má břicho taky takové,"  popisuje Marcela den, kdy propadla skepsi. Naštěstí pro ni, její kamarádka nedávno četla o zákroku, jímž se dá podobná patálie napravit. Řeč je o abdominoplastice. Marcela se nejdříve představě plastické operace bránila, měla pocit, že je to zhýralost, a bylo jí líto peněz. Nakonec se však nechala svým manželem přesvědčit, že právě tohle je to správné řešení, do kterého stojí za to investovat peníze. "Nelituju ani trochu," přiznává žena, která nyní, půl roku po zákroku vypadá velmi dobře. Lékař jí při operaci odstranil převislou kůži a po rekonvalescenci už jen zbývalo upravit břicho cvičením. "Nebojte, dávám si bacha, abych nepřibrala a cvičím také pravidelně," uzavírá své líčení Marcela. A věřte, představit si, že měla někdy nějaké převislé břicho, je víc než těžké.

Takže, co se dá říci o abdominoplastice:

 - odstraňuje se pří ní nadbytek kůže a tuku povislého břicha po výrazném zhubnutí nebo porodu

 - nejde jen o kosmetickou operaci, protože při zákroku se zároveň napravuje rozestoupená břišní stěna, která by jinak člověku mohla způsobit i zdravotní potíže

  - cena? 18 až 35 000 Kč podle náročnosti zákroku. Pokud o výkonu uvažujete, je dobré zjistit si přesnou cenu předem, roli hraje i to, zda je v ceně výkonu už započteno předoperační vyšetření a podobně. Je třeba také počítat s tím, že den pobytu na klinikách stojí zhruba 1 000 Kč. také anestezie  - 3 až 5 000 Kč - se většinou platí zvlášť.  

 - výkon má smysl až tehdy, pokud žena neplánuje další těhotenství