5ad06e8287383obrazek.pngZ kolekce: Orsay

  • Kožená/koženková bunda by měla být jedním ze stavebních pilířů každého ženského šatníku. Za to, že se tento oděv stal tak populární, vděčíme mužům. A to přesněji dvěma sexysymbolům, rebelům a módním ikonám 20. století, kterými byli Marlon Brando a James Dean. Právě k nim křivák neodmyslitelně patřil. Byl jejich jedinečným znakem. Oni se zasloužili o to, že kožené bundy si velmi rychle podmanily svět módy. Kožený svršek tak nepostavil základ pouze pánské módě, ale i té dámské. Za to mu patří velké díky!

5ad097e2bc04dobrazek.png

  • Možná jste již postřehla módní informaci, že kožená/koženková bunda se dá nosit opravdu ke všemu. Skvěle koresponduje s ležérními oděvy, například s kalhoty zvané culottes (pokud nevíte, jak vypadají, můžete se podívat ZDE), džíny s vysokým pasem nebo plisovanou sukní v midi délce. Nic nezkazíte ani tím, když si ji obléknete v kombinaci s romantickými kousky nebo těmi ryze elegantními. Bunda těmto stylům dodá zcela nový rozměr. Ani milovnice sportovní módy si nemusejí tento svršek odepírat, naopak, ladí i s teplákovou soupravou.

5ad06f19258d3obrazek.pngZ kolekce: F&F

5ad0982a014fcobrazek.png

  • Existuje opravdu široký výběr nejen střihů, ale i materiálů. Pokud se však budeme bavit o aktuálním trendu pro tento rok, tak to jsou rozhodně bundy zvané biker. Nevíte, co si pod tímto módní pojmem představit? Jedná se o koženou či koženkou bundu, kterou by se nebál obléci ani ten nejdrsnější motorkář. Většinou má zip šitý zešikma (křivák). Poznávacím znamení jsou kovové aplikace. Může se jednat o decentní zipy, nebo extravagantnější cvočky. Spodní lem je zdoben páskem a kovovou přezkou.
  • Ovšem, nemusíte si vybírat pouze z hladkého materiálu, který je v tomto případě charakteristický. Ani semišovou bundou nešlápnete vedle.

5ad07c2578b33obrazek.png5ad07c4e540d3obrazek.pngZ kolekce: Pull&Bear

  • Pro neotřelý vzhled si můžete vypůjčit bundu od své drahé polovičky. Ač jsou křiváci nejčastěji k vidění v obepnutých verzích, které lichotí dámské postavě, tak ani oversize střih nepůsobí vůbec zle. Jak můžete vidět u královny originálních outfitů Rihanny. Rozhodně budete jiná, než každá žena, kterou potkáte na ulici.

Čtěte také:

Uložit

Reklama