To není vtip, ale módní trend, který patří letos k nejvýraznějším. Bílá je barvou, která se objevila ve všech jarních kolekcí všech návrhářů. Být bílá od hlavy k patě je opravdu IN. Ale má to svoje zákonitosti.

Bílá je barvou letošního jara. Jako by měli návrháři na vývoj počasí nos.  Zima byla na bílou skoupá, a tak si to můžeme vynahradit teď na jaře.

Pokud se bílé nebráníte ať už z důvodů, že přidává kila, nebo se snadno špiní, mám pro vás nejen inspiraci, jak bílou nosit, ale i pár užitečných rad, jak nevypadat jako paní doktorka.

Čtěte také:

  • Nenoste křídově bílou, ale bílou jemně lomenou, třeba do žluta nebo do růžova. Tyto odstíny jsou sotva znatelné, ale rozhodně víc lichotí pleti než „zinková běloba“.
  • Bílá vypadá mnohem lépe v minimalistickém, volnějším střihu než upnutá na tělo. A to nejen z důvodů, že bílá látka má tendence k prosvítání.
  • Zkuste střídat struktury a materiály. Pak bude bílá mnohem „barevnější“, a tím pádem slušivější. Dobře poslouží i kombinace transparentů, matů a lesků.
  • K bílé se hodí všechny barvy, takže ji občas můžete osvěžit, abyste měla změnu. Třeba s pastelovými barvami, jako je béžová, světle modrá nebo žlutá (další významná barva této sezony), nebo naopak se sytými jako je červená či kobaltově modrá. O kombinaci s černou samozřejmě není pochyb.

A teď obrazem. V naší fotogalerii najdete ukázky s přehlídkových mol (Acne), image fotky konfekce (Reserved a F&F), ale i fotky módy ulice, které jsou užitečným zdrojem inspirace

 

Reklama