...říkávaly obvykle babičky. A my jsme se tvářily jako by nás vedly na porážku. Ať už to byly mašle do vlasů nebo jakákoliv mašle u krku. Připadala jste si jak porcelánová panenka do výlohy a přitom byste šla radši řádit s klukama.
Maminky už byly o něco praktičtější. Mašle se zúžily na tkaničky do bot. Ale i tak, dá se říct, že mašle nás provázejí celým životem. Na růžovou pentličku jsme vázaly milostné dopisy, mašlemi zdobíme dárky a úhledná mašlička je také synův, bratrův či partnerův motýlek do tanečních. A uvázat ho, to je někdy na mašli.
Kdo to někdy zkoušel, dá mi jistě zapravdu. Že už se stejně motýlky nenosí? Chyba!

No... to je jedno. Mašle se nosily loňskou sezonu místo pásků, uvázané ležérně na bocích, místo ramínek na topech, ale i pod ňadry po vzoru empíru. A tento trend vydrží i letos. Mašle dokáže být svůdná a sexy, když je ze splývavého materiálu (třeba z hedvábného saténu nebo žoržetu) a koketní a něžně ženská jako taftový motýl.

Nechci vám nic diktovat, spíš to berte jako takovou malou hru. A že se s mašlemi dají dělat věci, předvedla opravdu kreativní dvojice holandských návrhářů Viktor&Rolf, která na nich postavila skoro celou kolekci nazvanou Flowerbomb.Správně praštěné, co říkáte?
Oblékla byste si na sebe někdy takový model?
Máte na něčem mašli?
Nebo máte k mašlím odpor?