Zdravím všechny ženy -in. Při spatření dnešního tématu mě napadlo, že vám pošlu svůj příběh jako varování.

Bylo mi 21, když jsem se rozhodla, že na své postavě zapracuji. Do té doby jsem občas cvičila, ale ráda jsem mlsala a nebyla jsem se svou postavou spokojená. Rozhodla jsem se, že si dle rad odborníků rozdělím jídlo do několika malých skupin, budu jíst pravidelně v určenou hodinu a budu obden cvičit.

Měla jsem skutečně tak silnou vůli, že jsem dokázala tento program dodržet. Kila šla dolů rychle a hubnutí se mi zalíbilo. Po dvou měsících vypadal můj jídelníček asi takto:

dopoledne: jablko, 2 racio chlebíčky, 1 jogurt
v poledne: hrneček rýže se sojovým masem
po obědě: jablko, pomeranč, 1 jogurt
odpoledne: racio chlebíček, 1 tvaroh

Bez výjimky. Ani malinký kousíček čokolády, zmrzliny, chipsů a žádný alkohol.

Večer obden hodina posilování, občas aerobic a běhání. Po čtyřech měsících jsem shodila z 62 kg na 48kg. Ale začaly se objevovat varovné signály. Vlasy mi padaly po hrstech, dělaly se mi pupínky. Byla jsem neustále unavená, ale nemohla jsem usnout, v noci jsem se budila. Byla jsem nesoustředěná. V duchu jsem stále přemýšlela, kdy bude další jídlo, co to bude, a počítala jsem kalorie. A byla mi hrozná zima. V květnu jsem nosila silonky, elasťáky a na nich rifle. Pamatuji si okamžik, kdy jsem stála nahá před zrcadlem a pozorovala se. Lezla mi žebra, kyčle, prsa žádná. Přemýšlela jsem, že si dám po několika měsících rohlík. Jenže přece nebudu jíst něco tak odporného a plného strašlivě nezdravé bílé mouky.

A tehdy jsem si řekla: DOST!

Rozhodla jsem se, že hubnutí už bylo dost, teď už si budu hmotnost udržovat, možná bych mohla i malinko přibrat. Bohužel tělo se rozhodlo jinak. Chtělo si vynahradit dlouhé strádání a přišlo přejídání. Koupila jsem tvarohové buchtičky, linecké rohlíčky, čokoládu, balík musli, krabici zmrzliny a doma jsem to všechno zbaštila. Ležela jsem na zádech a zděšeně pozorovala vyboulené břicho. Přišly výčitky, ale na zvracení jsem naštěstí neměla sílu. Druhý den jsem se potrestala hladovkou. Nevydržela jsem. Zase jsem se třásla, když jsem běžela do obchodu a kupovala sladkosti. A pocit viny, pozorování v zrcadle, projímadlo, ovocné dny…

Nebudu svůj příběh zbytečně protahovat. Trvalo další dva až tři roky, než jsem dokázala nepočítat kalorie a nevyčítat si čokoládu.  Dnes mám 29 let, 64kg, nejsem dokonalá, ale jsem spokojená.

A proto vám všem radím: Hubněte, ale pomalu. Nenechte dietu, aby vás ovládla a proměnila v někoho jiného.
 
Jedna z žen-in.


Děkujeme za zajímavý a varovný příběh.

Máte také nějaké negativní zkušenosti s hubnutím, milé ženy-in? Chcete se podělit s ostatními čtenářkami? Napište nám na redakce@zena-in.cz!

Reklama