Mr. a Mrs. Smith. Jak dlouho jsou vlastně spolu? Pět let? Nebo už šest? No, je to celkem jedno. V každém případě se jejich manželství nachází ve stavu vzájemné lhostejnosti, nudy a stereotypu.

„V kolik bude dneska večeře?" ptá se pan Smith v podání Brada Pitta.

„V sedm, jako vždy,“ odpovídá Angelina Jolie coby paní Smithová.

On pracuje ve stavebnictví (údajně) a ona jako počítačová odbornice (rovněž údajně).

Ráno co ráno nasednou každý do svého auta a hned za příjezdovou cestou k jejich domu se rozdělí a jedou si každý svým směrem.

Jejich nudnou manželskou šeď občas okoření drobné vybočení z předem naplánovaného života.

„Koupila jsem nové závěsy,“ hlásí manželka, momentálně převtělená do role hospodyňky.

„Hmmmm.“ Inu, co byste taky chtěli slyšet od chlapa na takto zásadní informaci, že?

„Jestli se ti nelíbí, můžu je vrátit.“ Rozumná žena, že?

„Tak dobře… Nelíbí se mi,“ odvětí a blýskne okem a čeká na reakci.

„Zvykneš si.“ Odpověď zazní jasně, stručně, výstižně a nekompromisně.

A pak se najednou stane něco… něco, co byste po tomto úvodu nečekali. Z paní Smithové se vyklube žena s velmi nezvyklým povoláním. S povoláním, ze kterého mrazí a které rozhodně nemůže vykonávat každý. Dokonce by na něco takového neměla žaludek ani většina mužů. Ne tak ale pan Smith. Jeho pravá profese je totiž úplně stejná. Zádrhel je v tom, že to jeden o druhém netuší.

Pod rouškou jakž takž spořádaného – i když poněkud fádního – manželství je skryto dvojnásobné tajemství, které nahání hrůzu….

A co teprve, když se ono oboustranné tajemství prozradí! Bez přehánění a bez nadsázky – oběma hlavním aktérům jde od té chvíle skutečně o život. A co je ještě horší – oba mají zemřít rukou svého životního partnera! Co byste také čekali od profesionálních zabijáků, že?

A tak se začíná rozehrávat skvělá podívaná. Akce smíchaná s humorem, kaskadérské kousky, efekty, které jsou skutečně efektní… trochu sexu – i když se přiznám, že jsem ho tam čekala trochu víc. :o))

Chvílemi jsem se trošku nudila, chvílemi se smála a chvílemi byla i pořádně napnutá. Nezřídka jsem byla také během filmu překvapená – to když se stalo něco, co jsem skutečně neočekávala.

Mr. a Mrs. Smith je v každém případě zajímavý film. Můžete se u něj pobavit, trošku bát, přijít si na své při sledování všech těch akčních scén…ale také vás přiměje zamyslet se nad svým vlastním manželstvím.

Zjistíte, že to, co třeba zrovna vy prožíváte se svým partnerem, je v podstatě „úplně normální“. Ale to neznamená, že byste se s tím měli „úplně normálně“ smířit.

Takže – jestli máte rádi humor, akci, napětí a taky trochu toho přemítání, vyrazte do kina. Právě dnes 11. 8. 2005 přichází do kin Mr. a  Mrs. Smith… seznamte se, prosím.

 

Scénář – Simon Kinberg

Režie – Doug Liman

Hlavní role – Brad Pitt a Angelina Jolie

 

Reklama