Docela mne zaujalu vaše dnešní téma a málo příspěvků.

Myslela jsem, že se tu rozproudí diskuse mezi věřícími a nevěřícími. Já jsem věřící, i když jsem byla vychována jako ateistka a přišlo to až později. Proto jsem tolerantní a nechápu nenávist k nevěřícím na jedné straně a opovrhování věřícími na straně druhé.

Kdo má víru, má aspoň nějakou berličku v nelehkém životě, kdo ji nemá, snad si vystačí sám. Stejně se to všichni dozvíme až poté... jak to vlastně je.

Byla jsem sice vychována bez víry, ale zpětně si uvědomuji, že desatero - ač jiným způsobem - mi bylo výchovou dáno. Neřeším majetkové vyrovnání, odluku církve od státu a pod. pitomosti. Jen si myslím, že ať věřící nebo nevěřící by měli mít určitý řád a chování, za které se nemusí stydět a poté... se ukáže.

habroslava


Děkujeme za příspěvek...

Inu, vypozorované pravidlo na Ženě-in říká, že když se vášnivě diskutuje pod úvodním článkem, je méně příspěvků, neb se všichny vybouříte tam :).

Takže milé ženy-in, co kdybyste se ještě některá obětovala a zkusila zformulovat svůj názor do uceleného textu a poslat mi ho na redakce@zena-in.cz? Netvrďte mi, že jste nezažily nic zajímavého, týkajícího se víry, náboženství a církví :).

Reklama