Někdy mám den, že mi připadá, že všechno už od rána je úplně mimo mou kontrolu.
Zrovna takový byl i pátek minulý týden, začalo to tím, že jsem asi po deseti letech zaspala. Opravdu se mi to nikdy nestává a tak můžu poděkovat pouze svému pejskovi, že mi doslova skočil do postele, protože už byl "jeho čas na ranní vyvenčení". Hrozně jsem se lekla, vyskočila prudce z postele, a protože mám slabý tlak a mám podle doktora vstávat jako stará babka (pomalu a rozvážně), zatočila se mi hlava a málem jsem omdlela.

Jak říkává moje máma "Spěchej pomalu", takže jsem se uklidnila, uvědomila jsem si, že autobus už stejně nestihnu a zavolala jsem do práce, že přijedu později. Došla jsem se svým zachráncem ven, pak jsem vzbudila dceru do školy, v poklidu s ní posnídala a také s ní jela o hodinu později do práce. Dcera byla celá nesvá, že má jet v autobuse s maminkou, takže jsem musela dělat, že k sobě nepatříme, protože by se jí prý holky posmívaly. Nechápu, ale co neudělat pro svou dceru, vyhověla jsem a celou cestu v autobuse jsme se k sobě nehlásily.

O každodenních peripetiích v práci snad ani psát nemusím, to každopádně prožíváme všechny každý den. Škoda slov, každá se potýkáme s nepochopením pánů kolegů, když se snažíme v polední půlhodince místo oběda oběhat a zařídit co nejvíce, ještě rychle vymyslet a nakoupit něco k večeři a nezapomenout si koupit něco k obědu do práce, co poté potajmu zhltneme a ani přitom vlastně nevnímáme, co to bylo. Zatímco naši mužští kolegové si jdou spokojeně a pomalu z teplého oběda, ještě stihnou pokoukat na "vystresované a uhoněné" kolegyně. Někdy je mi pak líto, že nejsem chlap.

Odpoledne mě má dcera dorazila svými "úspěchy" v žákovské knížce a manžel větou, že je strašně utahanej a tak že se na velký víkendový nákup nejede, že si musím skočit do naší venkovské prodejny, kde tak nerada nakupuju, protože některé výrobky tam prostě ani neznají a musím si dávat pozor na záruky doslova u všeho, co koupím.

Takže docela vydařený pátek, a teď mě napadá, nebylo náhodou 13.?
A pak že pověrám se nemá věřit!!!

Ale jedno pozitivum na tom pátku bylo, že po něm přišel víkend a tedy "odpočinek" v podobě všech domácích prací, které se v týdnu prostě nedají stíhat.

Reklama