Horoskopy, znamení zvěrokruhu – už jsme určovaly barvy, vůně, co si takhle vyzkoušet, zda máme zařízený byt podle doporučení astrologů? Přiznám se, že tentokrát jsem hodnocení o lidech jednotlivých znamení a jejich bytech vynechala. Každý se podle mého spíše řídí prostorem a rozpočtem – co si může či nemůže ve své domácnosti dovolit nebo pořídit, a samozřejmě vlastním vkusem. Ale třeba se mýlím. Posuďte samy, ženy-in:

Beran
Vy, ženy v tomto znamení, jste poněkud zvláštní. Nepotrpíte si na krásu a líbivost, často vám jde o funkčnost a aby vše vypadalo podle vašich představ. Možná, že spousta z vás má pokoj vyzdobený obrázky sportovců a dresy mužstva, za které hraje. V bytě stojí nejmodernější technika a pod postelí možná i sada vrtaček. Červená je vaší barvou, a tu používáte i na intimních věcech. Potřebujete dráždit a červené světlo sousedy znejišťuje. Měly byste se víc věnovat zdobení a zútulňování svého prostoru, taky se v něm naučit odpočívat.

Býk
Vaše domácnost je jako klícka, veškerý prostor je zaplněn předměty, které mají praktickou i estetickou stránku. Často máte krásně vyřezávaný nábytek, pohodlnou, širokou postel se spoustou měkkých polštářků. V kuchyni má vedle sladkostí místo květinová výzdoba a vonné koření. Necítíte se lépe jinde než tam, kde je všechno takto zařízené. Hladkost a sametovost může narušit jenom neočekávaná návštěva nebo trhací síla vašeho psa či rozjívených dětí. Do své domácnosti vneste trochu víc dynamiky, aby se vám pořád nechtělo především jíst a spát. Taky se nebojte změn a udělejte si víc volného prostoru.

Blíženci
Svůj osobní prostor často berete spíš jako přestupní stanici. Nejdřív hodně pracujete, potom všude možně nakupujete a v bytě strávíte trochu času, než někam zajdete s přáteli nebo na koncert. Pak se nedivte, že nemůžete nic najít a věci se kupí podivným způsobem. Ale naštěstí si ve všem umíte rychle udělat pořádek a zpřehlednit prostor krásným a vzdušným způsobem. Důležité místo vždy mají knihy, CD a dobrá komunikační technika. Váš byt je totiž přesycen vašimi myšlenkami a řečmi, které vedete s druhými, i vnitřním dvojčetem. Pořádek a víc klidu by vám neuškodilo, zorganizujte si věci a můžete si přátele zvát domů. Možná i na jídlo.

Rak
I když to před ostatními nemusíte přiznávat, svůj domov milujete víc než cokoliv jiného. Dokonce víc než svou oblíbenou restauraci. Pokud do něčeho investujete, tak může jít především o zařízení bytu, i když vy často žijete v domku. Pocit intimity a rodinného života vám nikdo nevezme, a pokud by se pokusil, jednu mu dáte. Krásná a nákladně vybavená kuchyň má pak konkurenta jenom v pohodlné koupelně a polstrovaném gauči. Domácí strava a skutečná pohoda pro vás má cenu zlata a vaše duše a žaludek o tom svědčí. Jen se víc věnujte promyšlenému uspořádání věcí a nepřeměřujte všechno z pohodlí své měkké postele. Na všem se musí pracovat.

Lev
Smysl pro světáctví a eleganci vám můžou druzí jen závidět. Nebo si to aspoň myslíte. Vaše domácnost, pokud si to můžete dovolit, je ukázkou vybraného stylu. Vše je přehledně sestaveno do tvaru, který vyhovuje vaší představě království. Někdy musíte na drahé kousky vybavení pěkně pracovat, ale z důvodu své prestiže to klidně uděláte. Svůj prostor ale naplňujete láskou a přátelé u vás můžou najít pravidelný azyl. Spoustu času věnujete společnosti a někdy zapomenete na více praktických věcí doma. Ale včas si všechno uvědomíte a vše pak funguje podle vašich představ. Dejte víc na originální nápady, čímž oživíte svůj domov.

Panna
U vás se ostatní můžou poučit, co je to pořádek, organizace a metodika. Všechno má své místo a své náležitosti, a pokud ne, nastupuje vaše úklidová četa. Téměř nikdy nemáte věci navíc, a pokud ano, musel to tam zanést někdo zvenku. Nepořádek tolerujete jen u domácích mazlíčků, kteří ale můžou často víc než jiní. Ale máte smysl pro krásu a design. Krásné, ale skromně působící květiny doplňují grafiky nebo hudební nástroje na stěnách, prostor často zaplňují i návštěvy kolegů a milých sousedů. Nechte se přesvědčit a občas věnujte místo romantice a neuspořádanosti. Ale ne nepořádku, to byste zase myslela na úklid.

Váhy
Váš smysl pro kulturu a krásu je značný. Snažíte se ho zušlechťovat a uplatňovat ve své domácnosti. Ale ouha, občas se vám nedostává energie a věci leží rozházené tak, jak si každá získala své místo. Ale pro pocit harmonie pořádek potřebujete, tak se občas odhodláte a vaše domácnost vypadá krásně. Někdy si ale ze zmiňovaných důvodů vystačíte s málem zařízení, a vám tak zůstává jen prázdný prostor mezi vybranými prvky. Nejvíc by vás mohl inspirovat systém feng-šuej, kdy veškeré sestavení pramení z vyrovnanosti. To vás může nadchnout tolik, že už se nebudete věnovat ničemu jinému. Do svého domova vneste více energie.

Štír
Máte smysl pro netradičnost, i vaše domácnost může být různá. Některé z vás mají smysl pro pohodlí, ale všechny určitě pro tajemství. Vaše bydlení asi bude spořádané a účelné, s promyšlenou koncepcí. Ale některé z vás chtějí mít doma mystickou jeskyňku. A pokud ne, tak aspoň často zatáhnuté rolety, klidně hořící svíčku a ticho. Důraz kladete hlavně na ložnici nejlépe ve tmavých barvách a se širokým místem ke spánku. Potom na koupelnu, kde chcete cítit bezpečí a spokojenost. Jinak se ale v různých úpravách nevyžíváte. Pokud možno dbejte více na solidnost vybavení a romantičtější působení domova.

Střelec
Ve svém domově se nezdržujete tak často, abyste se o něj příliš staraly. Mezi vámi je hodně těch, které mají pomocnice na úklid, když putují na cestách. Pokud jste ale doma častěji, máte trochu přehnané požadavky na luxus a exotické vybavení. Stoly z mahagonu a křišťálové lustry jsou jedním z nich, stejně jako suvenýry z dalekých krajů. Ale vaše domácnost působí na hosty vždy dobře, když jim chcete dopřát spoustu jídla a pití. Měly byste být skromnější a přístupnější ke kompromisům ohledně domova, když jste tak často pryč. Bude vás mít raději.

Kozoroh
Máte sklony k čistým a praktickým liniím. V domově většinou nepotřebujete příliš věcí. Jsou i takové, pro které je ideálem klášterní cela. Jinak si ale nejraději užíváte přírodních materiálů a „festovních" věcí, které už něco vydržely, taky starožitností. Máte poměrně konzervativní sklony a věci by měly být na svých místech, kde už jsou roky. V kuchyni máte všechno krásně srovnané, jak nádobí, tak suroviny, pomalu si užíváte jistoty a klidu, který vám to dává. A to se týká celé domácnosti. Váš sklon k samotě ostatní pouští dovnitř spíš výjimečně, někdy mezi nejčastější návštěvníky patří opravář a pojišťovací agent. Měli byste se naučit žít ve společenství ostatních a více si užívat domova, jak má být.

Vodnář
Vaše obydlí může obsahovat cokoliv a být jakékoliv. Často obýváte pronajaté prostory ve velkoměstě, takže se domovem zase tolik nezabýváte. Dáváte si ale pozor na vybavení, chcete mít kolem sebe funkční moderní techniku. Vyznáváte veselé barvy a nečekané prvky tvarů. Někdy máte doma to, co ostatní v laboratoři. Vaši spolubydlící z vás můžou být vedle, ale vám je tak dobře. Ne že byste nepotřebovali klid a pohodlí, ale stabilitu opravdu potřebujete až později. Doporučujeme větší smysl pro organizaci a pořádný ohled na sousedy, kteří musí při vašich večírcích často bušit do topení.

Ryby
Vaše romantické založení vplouvá do reality i vaším bytem. Máte spoustu nápadů na zútulnění a pohodlí, atmosféra u některé z vás se ale může podobat i vetešnictví. Neradi vyhazujete věci, a ty se často kupí ve skříních, komorách i sklepích. Nikdy mezi nimi nechybí ani akvarely a stínítka na lampy. Potěšení z atmosféry u vás začíná v koupelně, kde se zdržujete nejraději ve vodě s rozpuštěnými solemi. Nebo před zrcadlem. Chcete ale přinášet potěšení i ostatním, jako výborná hostitelka máte dobré reference. Doporučujeme jen větší smysl pro pořádek a třídění věcí.

Tak jak odpovídají vaše domácnosti vašim znamením?
Souhlasí?
Ne?
Připadá vám to jako hloupost?
Řídíte se zvěrokruhem?

Napište mi! V mém případě totiž zařízení bytu naprosto neodpovídá mé „rybí“ povaze. I když za to může možná povodeň, kdy nám původní byt sežral drapák s bagrem, neb se dům zřítil...

Reklama