Nikdy jsem čaje moc nemusela. Když už, tak to mi musela být opravdu velká zima a postačil mi obyčejný čaj v nálevových sáčcích. Až jsem objevila kouzlo čajů sypaných.  Rozdíl v chuti je obrovský - a také rozdíl v hrníčku.

Hrníčky s pokličkou (ne na dušičky)

Pro mnohé z vás asi nic nového, ale já jsem ze staré školy, a i ten sypaný čaj jsem si dávala do klasického sítka po babičce, pak ho vyluhovala a vypila.
Na sypané čaje chodím už dlouho do jedné a té samé prodejny. Je tam taková mladá, sympatická prodavačka, která mi vždycky poradí, já se u toho tvářím velice odborně, zejména když už vím, jaký čaj přesně chci.
A ona si zase myslí, jaká já jsem odbornice, jak se v tom vyznám, a že mám tudíž doma určitě i potřebné čajové vybavení.

Až jednou jsem se hloupě prořekla, to když jsem si kupovala čajovou směs zvanou Babiččina zahrádka, kde jsou v čaji větší kousky.
Povídám: „Jejda, to se mi toho do toho sítka moc nevejde.“
„Do jakého sítka?“
podivila se prodavačka.
„A nechcete k tomu čaji i hrníček?“

hrnicek

Přiznávám, že čajovým hrníčkům jsem v prodejně pozornost nikdy nevěnovala. To tak, ještě hrnky budu kupovat, doma jich máme, že nevíme, co s nimi.
Ale to už mi prodavačka ukazuje hrníčky s pokličkou a uvnitř se nacházející hodně odlišnou podobu „sítka“, než na jaké jsem zvyklá.

No, abych to neprotahovala, koupila jsem si ty hrníčky rovnou dva. Stály kolem 60 korun. Jsou nejen praktické, ale ve vitríně kuchyňské linky působí také jako pěkná dekorace. :)

hrnickyscajem

Čtěte také:

Reklama