Toužila jsem zpívat před obecenstvem...

Když jsem chodila na základní školu asi do deváté třídy, vybírala učitelka tři holky na představení, které měly spolu zazpívat písničku. Zkoušela naše hlasy po dvojicích.

Myslela jsem si, že hezky zpívám (což si samozřejmě myslím i dnes)  :-), tak jsme tedy začaly zpívat a já, aby učitelka víc slyšela můj krásný hlas lahodící uším, začala jsem kamarádku, která zpívala se mnou, přeřvávat... Takže jsem zpívala nahlas... leč falešně. :-)

Když nás pak učitelka vyhodnocovala, říkala, že se jí líbilo, jak ta a ta zpívá hezky potichu, takže se navzájem nebudou přeřvávat. A nakonec vybrala i kamarádku, která zpívala se mnou.

No nic... kariéru s tím svým hlasem neudělám, ale proč bych si nemohla zazpívat jen tak pro radost. A že mě slyší přítel?? Ten už si zvykl... :-)

A děti si taky zvyknou :-))) Protože mám v plánu jim zpívat jednu moooc krásnou píseň "Už z hor zní zvon a tmí se kraj a s ním tvůj syn šel spát.." . Kdo zná??

Jana

Dobré páteční ráno, Jani a všechny ž-in,
jasně, písničku znám a myslím, že i děti v budoucnu ocení. Jen aby pochopili i sousedé, až spustíte :-). Ale já pořád zastávám tak trochu názor, že když člověk zpívá s radostí, je to vždycky hezké na  poslouchání (minimálně pro toho zpívajícího :-)).

Chystám pro vás soutěž. V příští novince se o ní dovíte víc.

Pište nám na dnešní téma. Nevíte, co byste ke zpěvu řekli? A co třeba:

Kde nejčastěji zpíváte?
Kdy nejradši?

Proč zpívate raději, jen když jste sama?
Vystoupila jste někdy před velkým publikem?
Sklidila jste ovace nebo utržila ostudu?

Kdo je váš nejoblíbenější interpret?
Jaká hudba vám zvedne náladu?
Kterou "nemusíte"?
Jakou písničku si neustále notujete?

A co vaše děti?
Zpíváte jim před spaním?

Kdo má u vás zakázáno zpívat?
Přihlásila byste se do SuperStar?

Na jaký hudební zážitek do smrti nezapomenete?

Napište nám na adresu:
redakce@zena-in.cz

Reklama