Ještě jste se po Vánocích nevzpamatovali z toho množství jídla a pití, jehož nemírná konzumace se zákonitě podepsala na vaší postavě? Chcete to napravit? Zkuste zase vybrat z té záplavy „zaručených“ diet jednu vskutku osvědčenou. Jděte do ananasu!

Sladký ananas je totiž nejen dobrou pochoutkou, ale obsahuje i přírodní enzymy, které pomáhají tělu odbourávat tuky. Ananas, který v tomto ročním období najdete všude na pultech obchodů,  je malým zázrakem přírody, pomůže vám udržet si štíhlou linii.
 
Dieta s ananasem
Ananas obsahuje dostatek enzymů na hubnutí, ale i potřebné energetické složky a vitaminy. Jeden kilogram ananasu obsahuje kolem 2100 kJ.

Při dietě s ananasem budete plni energie, zhubnete a navíc si pochutnáte. Při hubnutí s ananasem konzumujte pouze čerstvý ananas (konzervovaný je bohužel slazený) a pijte nejméně 2 litry vody bez obsahu sodíku (můžete ji dochutit citronovou šťávou). Pití kávy a černého čaje se pokuste během diety s ananasem co nejvíc omezit.

A v čem dieta spočívá?
Je úplně jednoduchá. Samozřejmě si můžete naordinovat na dva až tři dny čistě ananasové menu, ale na to asi nemá každý z vás žaludek! S pomocí ananasu mohou však zhubnout i ti, kdo jej na delší dobu v mnohem větší míře zařadí do jídelníčku.

Soutěž: Půst!

Ananas si dejte místo běžného ovoce k snídani, ale klidně můžete slupnout i 2 až 3 plátky knäckebrotu s máslem. V hlavním poledním a večerním jídle jezte vše jako obvykle, omezte tuky a cukry a zcela vynechejte přílohy. Celý den se přitom „dopujte“ místo pamlsky plátky čerstvého ananasu. Samozřejmě hodně pijte neslazené ovocné čaje a minerálky.

Výběr ananasu pro hubnutí
Čím zralejší ananas, tím je sladší a obsahuje více účinných látek. Zralý ananas poznáte podle typické vůně - přestože voní, slupka je pevná a lístky zelené. Čím více má ananas vypouklé šupiny, tím bude aromatičtější.
 
Ananas skladujte při teplotě kolem 15-18 stupňů C. Nakrájený ananas odložte do ledničky a snězte do 48 hodin.

Co obsahuje?
* Enzymy - enzym bromelin obsažený v ananasu dokáže spalovat tuky, enzymy podporují obnovu buněk, čistí a odlehčují střeva. 
* Ovocné kyseliny a vitamin C - látky vytvářející hormony „požírající" tuky. 
* Kalium - odvodňuje organismus. 
* Vitaminy B - vitaminy starající se o dobrý spánek. 
* Zinek - zinek společně s karotenem, vitaminem C a selenem podporují imunitní systém. 
* Železo - ananas obsahuje i železo, které přispívá ke krvetvorbě a působí jako životabudič. 
* Mangan a bór - chrání před osteoporózou.

Už jste někdy „hubli s ananasem“? S jakým výsledkem? Vracíte se k této dietě, nebo jste si ananas zošklivili?

Reklama