Milá Merylko a všichni,

jak jsem stačila na auditkách zaznamenat, dnešní téma porodů je dost kontroverzní. Maminky a těhulky kývou ano, bezdětné čtenářky asi rozpačitě krčí rameny.

Matka jsem taky, ale myslím, že můj zážitek z porodu je dost podobný většině ostatních, takže se o něm rozepisovat nebudu.

Mám jednoho syna, další dítě z mnoha důvodů neplánujeme, alespoň pro nejbližších pár let. Jen bych se vás všech chtěla zeptat - především je to otázka pro rodiče vlastnící jednoho potomka - setkávate se s otázkou, KDY budete mít DRUHÉ dítě?  Když odpovím, že dítě neplánuji ze zdravotních důvodů,  tak si před zkoumavými zraky tázajících připadám jako hypochondr,  o finanční stránce - splácení půjček a splátek ani nemluvím.

Okamžitě jsem ubíjená argumenty, že půjčky a DVĚ děti má skoro každý a zvládá to a že dítě POTŘEBUJE sourozence.  Jak je to? Co si o tom myslíte?

Bookcase 

Milá Bookase, já si myslím, že je to každého věc, kolik dětí má či nemá. S podobnými otázkami jsem se setkávala také. A když se pak narodila druhá dcera, přišlo na řadu - a teď ještě toho chlapečka, ne? Vždycky jsem měla chuť těm chytrákům říct něco pěkně od plic. :o)))