Rodinu Lukešových jsme poprvé potkali ve chvíli, kdy začala žít
v satelitním městečku. Musela se vyrovnat nejen s nepříjemnými sousedy, ale především se svými osobními problémy. Překonali je a my jsme je po třinácti dílech mohli opustit s nadějí, že jejich životy půjdou poklidně dál.

 

Ale je tomu opravdu tak? Chcete se dozvědět, jestli každý z nich našel své místo v životě? Seriál Místo nahoře pokračuje.

Na začátku je tu hned několik novinek:

  • Seriál dostal třináct nových dílů 
  • Má název Místo v životě
  • Přesídlil z České televize na televizi Nova
  • Režie se nyní ujal Jiří Chlumský (Místo nahoře - režie Karel Smyczek) 

Vracíme se po dvou letech ke svým „známým“. Tentokrát jsou hlavními hrdiny seriálu Martina Lukešová (Barbora Seidlová) a Jan Kadlec (Ondřej Vetchý). Martina zjistí, že je těhotná. Ze začátku se zdá, že oba se vyrovnají dobře se všemi svými problémy. Ale ani jeden z nich netuší, že se události budou odvíjet úplně jinak, než očekávají.

 

Také rodiče Martiny v nových dílech prožívají nové peripetie v životě. I přesto, že Lukešová (Simona Stašová) je již zdravá a Lukeš (Miroslav Táborský) velmi úspěšný v práci, není všechno tak, jak má být.


Zajímavosti o seriálu:

Natáčení?                                            Celkem 85 natáčecích dnů

Počet herců ve vedlejších rolích?            Cca 50
Kde se natáčelo?                                  Praha, Slaný a okolí, u Mníšku pod Brdy


V seriálu se opět objeví bezcitný podnikatel Rokyta (Tomáš Hanák), bývalá manželka Jana Kadlece Romana (Barbora Munzarová) či policista Šrédr (Bohumil Klepl).

Setkáme se ale i s novými obyvateli, s Janatovými. Na první pohled poklidným životem žijí úspěšný právník (Jan Hrušínský) a místostarostka (Anna Šišková) se svými dvěma dětmi.
 

Tak jako v první sérii Místo v životě doprovodí píseň. Hudbu složil Michal Pavlíček, text napsal Vlasta Třešňák a nazpívali ji Bára Basiková a Kamil Střihavka. Oproti původní písni v seriálu Místo nahoře je tato více optimističtější. 


„Osobně si myslím, že tempo Místa v životě je maličko akčnější, ale rozhodně ne na úkor srozumitelnosti. Snažili jsme se všechny scény udělat tak, aby se divák v tom velkém množství jednotlivých osudů snadno orientoval. Aby karty byly hned na začátku rozdány tak, že všichni si můžou sednout ke stolu a začít hrát,“ řekl k seriálu režisér Místa v životě Jiří Chlumský.

Zda má režisér Jiří Chlumský pravdu, se můžete přesvědčit již tuto neděli 5. února, kdy seriál na televizi Nova ve 20 hodin začíná.

 
Reklama