Zde je pokračování mého návodu na zhubnutí. Tato část asi nebude některým z vás moc příjemná, jelikož…
Ale čtěte dále. :-)

1. Pohyb. Další součást hubnoucí kúry. Některé z vás asi moc nadšené nebudou, ale pokud  do tohoto programu pohyb nezařadíte, štíhlé asi moc nebudete. :-(
Pohyb je hodně důležitý při této hubnoucí metodě. Minimálně 40 min. 3x týdně byste měla cvičit. Nejlépe kalanetiku, která vám zpevní ochablé svalstvo a kůži, která na vás po čase, pokud budete opravdu důsledné, „viset“. Samozřejmě to můžete střídat s jiným pohybem. Aerobik, plavání, ale také tanec, min. 1 hodinu. A nemusíte nikam chodit. Pokud se necítíte na to, jít mezi jiné ženy, můžete cvičit klidně doma. Kalanetika i tanec se dá provozovat i v obýváku. :-)

Příklady cviků, které vám zformují postavu

- Stoupněte si mírně rozkročmo, jednu ruku v bok a druhou kmitejte (spíše vytahujte) přes 
  hlavu. To samé na druhou stranu. 50x
- Dřepy 50x
- Stoupněte si čelem ke zdi a unožujte. To samé s druhou nohou. 50x
- Lehněte si na záda, nohy mírně pokrčte, ruce dejte podél těla a mírně zvedejte horní část zad.
  Musíte cítit, jak se vám břišní svalstvo stahuje. 50x
- Klekněte si na zem, opřete se o lokty a zanožujte. Každou nohu zvlášt. Poté vystřídejte. 50x

Po čase můžete svou výkonnost zvýšit až na 100x.
Toto je jen malý výčet cviků, které vám pomohou ke štíhlé postavě


2. Důležité je hodně pít. Denně byste měla vypít minimálně 2 litry tekutin. Neslazené minerálky (s minimálním množstvím kalorií), bylinné čaje, aj.
Nezapomeňte, že i nápoje se zahrnují do sčítání kalorií. Pokud tedy vypijete sklenici Coca- coly nebo džusu, musíte si poctivě všechno zapsat.
3. Pokud toto všechno vydržíte, po pár týdnech by měly být vidět již nějaké výsledky. Pokud budete opravdu důsledné, trpělivé a vytrvalé, dočkáte se opravdu milého překvapení.

A pokud stojíte o dlouhodobý efekt, je potřeba, abyste žila s tím vědomím, že váš metabolismus se změnil a že má nyní jiné potřeby než dříve. Proto byste ho neměla nějak moc zatěžovat. Jelikož by se po čase vrátil do stejných kolejí. A to přeci nechcete!

Neříkám, že se musíte všeho zříct, ale pokud si nějaký ten den dopřejete víc, než byste měla, měla byste to potom kompenzovat pohybem a další dny se zase hlídat.
Po pár měsících a po úspěšném zhubnutí budete moci jíst, cokoli vás napadne, ale samozřejmě s mírou. Protože - kdybyste začala jíst tak, jako před zhubnutím, nějaké to kilo byste opět nabrala.
Neslibuji vám nějaké zázraky, ale vzhledem k tomu, že já už se pátým rokem pohybuji na stejné váze, tak to zázrak je. Dokázala jsem shodit během 1/2 roku deset kilo.
Takže 4 roky už jsem v pohodě. :-)
Nyní si dopřávám všechno i sladkosti, kterých jsem se po celou dobu hubnutí a i půl roku poté, zříkala. :-)

Všem, co se pustí do boje dle mých rad, přeji mnoho úspěchu a pokud se některé z vás podaří nějaké to kilo shodit, můžete se o to se mnou i s ostatními čtenářkami podělit.

Je to opravdu jen a jen o pevné vůli.  

               
Reklama