Nedá mi, abych nenapravila dojem, který jsem mohla u mnohých zanechat - totiž že jsem zastánkyní starého modelu.

Je pravda, že ve svém manželství kolem mužíčka spíš poskakuju já, ale to je spíš z důvodů jeho zdravotního stavu, než jeho lenosti a nedostatku snahy pomáhat mi. Raději bych se ale pochlubila, jak jsem emancipační snahy uplatnila u svých potomků.

Děti mám dvě, dceru i syna. Odmalinka jsem mezi nimi nedělala rozdíl v ženské a mužské úloze. Držela jsem je k práci oba stejným dílem s tím, že pokud to v dospělosti nebudou potřebovat - fajn, ale samotným se jim to určitě hodit bude. A tak se dcerunka zdatně oháněla šroubovákem a synkovi nebylo zatěžko upéct v jeho 13 letech kynuté buchty - abych měla, až přijdu z práce.

No, jsem docela potěšena tím, že můj hodně dospělý syn vyhání z kuchyně své přítelkyně, protože zvládne perfektní jídlo sám. O praní a žehlení ani nemluvím, tak nažehlená nechodím ani já!  Nevadí mi, když dcera hlásí, že vymalovala místnost nebo naštípala dříví na chalupě. Jsou prostě obojživelní! Takže mě hřeje naděje, že ať se děje co se děje, jsou soběstační a jejich partneři si nemají co stěžovat. 

Ještě k té výchově k práci - historka z prázdnin.

Kdo má zahrádku s angrešty ví, že před zavařením se musí bobulky očistit. A že je to pěkná piplačka. Tuto práci jsem proto zadala synkovi, který se právě bezcílně flákal po zahrádce, a já měla plno jiné práce doma. Dostal nádobu i nožík, usedl na stoličku na dvorek a já ho z okna občas zkontrolovala. Po velmi malé chvilce na mě nahoru volal, že "už to má" a "mami, já jsem si udělal záhonek"! To ve mně vzbudilo jisté podezření... vyšla jsem na zahradu a hrábla do záhonku, cože tam má zaseto. Áno, hádáte správně, záhonek byl plný angreštu.... no, nepochválila jsem ho, to víte. Na druhé straně se mu ovšem nedivím, taky by mě to nebavilo, mít prázdniny!

 

zdraví a lenošivé prázdniny všem přeje

Gerda

Předchozí Gerdy článek si můžete přečíst ZDE .

Milá Gerdo... moc gratuluji k "obojživelníkům". Super! :o)))

Reklama