Tedy, manželka mého strýce je bytost mimořádně vzácného druhu, moje maminka obvykle říká něco o kvetoucí blbosti, a tato dáma by vydala na mnoho historek z mnoha oblastí.
Ale omezím se na pouhý popis toho, jak dorazila na promoci strýcovy dcery.
Předpokládám, že je nějak všeobecně známo, že na promoci se chodí v důstojném oděvu, jako třeba na svatbu. Takže my, drazí příbuzní, jsme se oblékli adekvátně věci, ročnímu období, denní době atp.
Teta Marie dorazila pozdě (asi si někde přečetla, že Marilyn Monroe to dělala taky...). Tetě Marii tehdy bylo asi 48, a ačkoli nepřipomínala a nepřipomíná dodnes hroudu kytu, tak má prostě padesátiletou figuru.
Tedy, své čtyři vlasy ve třech řadách měla jako obvykle nabarvené na havraní čerň, asi aby lépe vynikla prosvítající pleť barvy zdrclého mléka, a tyto vlasy měla vyhnané do výše pomocí trvalé, módní v době kolem roku 1988. Její outfit byl tvořen tyrkysovozelonožlutým tílkem na ramínka, minisukní 30cm nad kolena jasně zelené barvy a zlatými páskovými sandálky na deseticentimetrových jehlách a zlatou kabelčičkou. Dojem byl zhruba takový, že teta jde na promoci rovnou z noční šichty v baru. A k tomu kruhy v uších, ke kterým by se dal připoutat parník, náhrdelník, že by za něj s těmi Indiány vyobchodovala nejen ostrov Manhattan, ale i celé New Jersey...
Dojem noční šichty mi posléze byl potvrzen šťastnou novou lékařkou a několika dalšími osobami z příbuzenstva. Bohužel, to se nedá popsat, to se musí vidět.
Ostuda byla, ale někteří nejmenovaní jedinci si toho nevšimli.
Vaše čtenářka
Gentiana


Milá Gentiano,
dnes mám sice kuřácké téma, ale nedalo mi to, abych váš příspěvek nezveřejnila.
Ale jak to tak čtu, docela jí to ladilo a třeba si myslela, že se oslava protáhne. :-)
A když říkáte, že by tato osoba vydala na mnoho historek z mnoha oblastí, nebyla by tam nějaká kuřácká?

 

 

 

Reklama