Nic naplat, ale podle módních prognóz budou balonové sukně v trendu i příští sezonu. Já vím, že si koleduji o spršku kritiky, že sem vůbec takovou šílenost tahám, ale i když nejsme „magorky“ posedlé módními trendy, můžeme být přece v obraze. 
Berte to buď jako inspiraci, nebo alespoň pro pobavení.

Balonová sukně si zachovává svou šířku pomocí nabírané nebo skládané látky, kterou na lemu přidržuje pružný pásek nebo dokonce celá spodní strečová sukénka. Nejčastějšími materiály, v kterých nejlépe vynikne drapérie, jsou hedvábný taft, brokát nebo flanel.

S čím ji kombinovat? V zásadě platí, že balonové sukně nejlépe vyniknou s projmutými siluetami živůtků, které zdůrazňují štíhlý pas. Ať už jsou tvarované do korzetu nebo do širokého výstřihu V, který byl oblíbený v padesátých letech.
K balonovým sukním rozhodně patří boty na vysokých podpatcích, jinak by celek působil těžkopádně.Na ukázkách vidíte extravagantní modely balonových sukní a šatů z přehlídky haute couture Christiana Lacroixe a samozřejmě v trochu civilnější formě, jak nám je předvedly světové celebrity.Líbí se vám alespoň některá?
Vzala byste si něco takového na sebe?

 

Reklama