Milé Ženy-inky, kuchařinky!
V jednom dnešním článku jsem se zmínila o různých masíčkách, které moje teta opravdu skvěle připravuje různým marinováním a grilováním. Jako každá hospodyně se o recepty zajímám, a recept MARINOVANÉ PLÁTKY Z KRKOVICE S FAZOLKAMI,  který vám napíšu, jde udělat nejenom na grilu, ale i v domácí kuchyni. V tom vidím jeho výhodu. Gril doma nemám, a tak už  recept „prošel" i mojí kuchyní na pánvičce.

Na 4 porce potřebujeme: 4 plátky krkovičky, 4 stroužky česneku, sůl, olivový olej na marinádu, čerstvé nebo sušené bylinky (rozmarýn, dobromysl), 1 červenou papriku, 500 g bílých fazolek, olej na pečení.

- Fazole namočíme nejlépe přes noc do studené vody a uvaříme. (Pod vodou by měly být zatopené a nevaří se zprudka). Solí se až po uvaření, jinak by ztvrdly, případně je omastíme. Plátky krkovičky opláchneme, ostrým nožem částečně odřízneme kost od masa, aby se lépe propekly, mírně naklepeme a podle chuti osolíme.

- Česnek oloupeme a prolisujeme, bylinky nasekáme nebo rozdrtíme. Záleží na tom, zda máme k dispozici čerstvé nebo sušené, a pak je důkladně promícháme s olivovým olejem. Maso jimi potřeme a necháme do druhého dne marinovat. Občas je také můžeme obrátit.

- Z marinovaného masa nejprve setřeme směs bylin s česnekem, které odložíme do mističky. Krkovičky opékáme zvolna na rozehřátém oleji (buď na pánvi) nebo venku na grilu. Při pečení je obracíme, aby se dobře propekly z obou stran. Papriku omyjeme, otřeme a nakrájíme na proužky. Maso při dohotovení znovu potřeme směsí odložených bylin, které jsme předtím setřeli, neboť by se při pečení spálily, a už jen mírně dopékáme.
Krkovičky podáváme s vařenými fazolemi ozdobenými paprikou a snítkami čerstvých bylin.

Chutnají znamenitě - a já vám přeji dobrou chuť!

Ema K.
Milá Emo K.
já vám za všechny ženy-in-hospodyňky děkuji za recept a určitě ho někdy vyzkouším. Jen mě trochu odrazují ty fazole.
Reklama