Jsou typy žen, kterým brýle vyloženě sluší. Pak jsou ty, které to neřeší. Najdou se však i takové, které nošení brýlí považují za absolutní konec světa! Stane se z nich totiž nepřitažlivý brejlovec... nebo si to aspoň myslí.

A k těm třetím zmiňovaný se řadím i já. Nechci se dotknout slečen a žen, nosících brýle, ale mně prostě přišly vždycky asexuální. A tuto blbou vžitou představu mi umocnila ještě moje drahá polovička, když mi říkal, že si neumí představit, že by chodil s brýlatou holkou.
No, s tou sice nechodil, ani si ji nevzal, ale časem mu zestárla a ty brýle nasadit musela.
„Ty už si nečteš před spaním?“
„Ne.“

Manžel je překvapen, neboť ví, jaký jsem knihomol, ale přece mu nepřiznám, že „na to nevidím“.

Sedím u počítače a mhouřím oči jako kočka.
„Sašo, nezahrávej si,“ radí mi kolegyně Dana. „To není nic, za co by ses měla stydět.“
Podívám se směrem k ní, Dana si brýle k počítači nasazuje, no jo, když jí by ale slušely i omotané drátky.

Pak se mi ale dostalo možnosti spolupráce s Grand Optical. Jejich nabídka brýlových obrub je obrovská. Vyberu si? Na pomoc si beru Kláru Křížovou. Jdeme do prodejny na ulici 28. Října, kde mi rovnou i změří, jak vidím, či nevidím.

zkouska

zkouskadva

Není to tak hrozné, půl dioptrie na každém oku. Ale i když je to málo, na tvaru brýlí mi hodně záleží. Vzhledem k mému nosu to nebude jednoduché. Klára je ze mě, chuděra, na prášky. Takové divadlo by nezažila ani v Národním!

brýle

Zhruba po dvou hodinách zkoušení a vybírání se ze mě stal „brejlovec“. Za velké ochoty prodavaček a trpělivosti Kláry si vítězoslavně vybírám brýle v ceně 3 500 Kč (po slevě 33%, která byla v tu dobu aktuální). Různé druhy slev probíhají v Grand Optical průběžně. Příští den mám brýle hotové.

brýle

brýle

Líbí se mi. Sluneční brýle nosím bez problému, proč bych nemohla nosit bez problému i dioptrické.  Vše je otázkou psychiky. Prd stárnutí, nebo asexualita. Je důležité, jak se budu v brýlích cítit já sama… a tak se pomalu seznamujeme.

brýle

pomalu se seznamujeme :)


GrandOptical v současnosti provozuje celkem 40 prodejen oční optiky, které jsou v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Jihlavě, Karlových Varech, Kladně, Liberci, Mostu, Olomouci, Ostravě, Pardubicích, Plzni, Ústí nad Labem a také ve Zlíně. Jejich kompletní seznam naleznete na www.grandoptical.cz.

grand

V GrandOptical si může vybrat opravdu každý. Pro příznivce světových značek jsou připraveny obroučky od Armaniho, Diora, Huga Bosse, Maxe Mary, Valentina, Tommyho Hilfigera a mnohých dalších.

Najdete tady i „obyčejné“ a přitom moderní obroučky, které se prodávají pouze v síti GrandOptical a pořídíte je za velmi příznivé ceny.

Reklama