První, co vás napadne jsou určitě šablonky. Vyzkoušejte si tužkou pár nápadů na čtvrtku, nejlepší vyberte a vystřihněte. Pruh se zvoleným motivem jednoduše přitisknete na stěnu a přetřete štětcem. Vzor můžete i natupovat, to znamená štětcem s téměř suchou barvou lehce vťukávat přes šablonku. Výsledek je pak efektivnější a ze zdi tolik “nevyčnívá”.
Nejrůznější pruhy a vzory můžete vytvořit také pomocí razítek vystřihaných z obyčejných kuchyňských houbiček nebo vyřezaných ze školní gumy.

Jako z mramoru
Obdivovala jste třeba v pizzerii tzv. mramorovanou barvu? A víte, že na tom není nic až tak těžkého? Jenom to chce psychicky unést, že už vlastně malujete byt. Mramorovanou barvu můžete vytvořit dvojím způsobem: jednak vtiskováním většího smotku textilu namočeného v barvě do ještě vlhkého podkladu (může být i odlišný odstín, nebo stíráním z již zaschlé spodní vrstvy pomocí suché houby nebo opět textilu.
Pro výraznější barevné efekty můžete použít i váleček, na který připevníte kousky houby nebo textilu - barva se pak nanáší jen tou částí válečku, která nad ostatní vystupuje.

Vyšší dívčí
Pokud si troufáte na reliéfní malbu, vězte, že vám výrazně pomohou zubaté stěrky, škrabky, reliéfní válečky a tvrdé štětce. Najdete je v každém obchodě s malířskými potřebami.
Práce s nimi je podobná jako u mramorované malby: na stěny se nanese hustší barva ve vyšší vrstvě a pak se ještě do vlhké malby otiskuje váleček nebo tupovací štětec.
Nejrůznější vzory můžete tvořit i pomocí hřebenu.

Tip Ženy-in: Zapojte do výzdoby benjamínka. Co takhle zkrášlit společně záchod nebo stěnu v dětském pokoji? A vzorek máte “ve svých rukou”, tak je natřete a obtiskujte na stěnu.

 

Foto: IKEA  

Reklama