Ahojky,

jméno - to je téma pro mě.

Za svobodna jsem se jmenovala Sepešiová. Starší ročníky si určitě vzpomenou na zpěváka Petra Sepešiho, co zpíval a chodil s Ivetou Bartošovou.

Já v tu dobu, co tragicky zemřel, chodila na základní školu. Příjmení se stalo hodně známé, takže když jsem někde řekla, jak se jmenuji, hned se na mě sesypaly otázky typu: "Tak se jmenuje ten zpěvák, ty jsi jeho příbuzná?" No a já musela každému vysvětlovat, že ne, že je to jen shoda příjmení (i když docela neobvyklého).

No, určitě chápete, že mi to dost lezlo na nervy a moc jsem své příjmení ráda neměla. Časem to trochu ustalo, mladší lidé už Petra Sepešiho neznají, ale ještě pořád se najdou lidé... třeba když jsem pracovala na LDN jako rehabka, tam babči Sepešiho znaly.

Teď se jmenuji Ryková - taky žádná sláva. To je pořád: A jak se to píše? Tvrdé, nebo měkké i, y? Jste Ricková nebo Rycková nebo Riková nebo Ryková?

I když nejvíc mě "rozštípla" paní v pokladně Českých drah, když jsem si dělala Junior pas a zeptala se, jestli se Sepešiová píše s tvrdým "y" po š!!!!!!

Sepy


Milá Sepy, takže například písnička "Knoflíky lásky" asi nepatří mezi Vaše nejoblíbenější :-)?! Ale chápu Vás, také si občas zažívám vysvětlování typu: "Ne, opravdu mojí příbuznou není slavná Popelka!" Ale nevadí mi to. Více by mě, jako Vás, rozčílila paní v pokladně Českých drah. Naštěstí žádné "i" ve jméně nemám! Zatím...

Reklama