To přesně sedí...

Před dvěma roky jsem jela na dovolenou s kolegyní z práce a její rodinou. (A taky se svou samozřejmě) Po dvou dnech nám ztropila scénu a tím mi pokazila celý zbytek dovolené, a ač se snažila se normálně bavit a omluvila se, už to viselo ve vzduchu a já měla žaludek na vodě. 

Přesto jsem letos (já krááááááva) zblbla a jeli jsme opět naše rodiny na dovolenou. Říkala jsem si: omluvila se, uvědomila si, co udělala, dva roky je to OK, to půjde, alespoň nebude mezi námi viset vzpomínka na tehdejší její výstup. No a tak scéna byla pro jistotu hned první večer po příjezdu. Poprvé jsem si myslela, že na mě žárlí, a tak jsem se vyhýbala jakýmkoli nejasným řečem na jejího muže, ale letos jsme zjistili, že žárlí kompletně na celý svět. Nejraději by si toho svého zarámovala a nebo zavřela do klece. Když se jí ze srandy ptal: "Co myslíš? Mám žízeň?",  smáli jsme se, ale je to tragické, ono to tak fakt funguje. Položil-li můj muž otázku jemu, nestačil se ani nadechnout, a odpověď se nesla z jejích úst. Aniž bych se jí ptala na názor, když jsme chtěli jet do aquaparku, prohlásila, že na kraťasy a tričko to rozhodně nebude. Naštěstí bylo, my si užili a ona fučela, že jí to nevyšlo. 

Nechci zacházet moc do podrobností, ale než takovouhle dovolenou, to raději budu doma vysávat!!! Prostředí bylo nádherné, bylo kde zajet, zajít, ale když jedu s někým na dovolenou, tak čekám do pr.... , že se budeme respektovat. Už nikdy více s ní nebudu trávit svůj drahocenný volný čas, protože je to k ničemu. Nemůžu dodnes pochopit, proč vlastně nejezdí na dovolenou sami, když si potom toho svýho neví, kam schovat. V půl deváté ho pošle s holkou spát, jen aby se náhodou nebavil s někým jiným - a on by tak rád. Ale pro klid se raději sebere a jde čučet do tmy. Neuvěřitelné. Ti, co ji znají, se divili, že s ní jedu, ale teď jsou ještě více v šoku, protože to, co jsem tam prožila, je překvapilo. Myslím, že je zralá tak na psychiatra, ale pokud jí to ten její bude žrát a uhýbat, tak ona si to neuvědomí. Žije si ve svém světě a realita jí těžce utíká. Jen lituju její dceru. V osmi letech začíná mít podobné móresy a asi myslím, že dostane ještě pěkně na čumák, pokud nezůstane v blahé nevědomosti jako maminka. 

Tak jestli se někomu taky nepovedla dovolená, nezoufejte. Nejste sami. Je třeba se povznést (ale není to lehké, ani po 14 dnech jsem to ještě nezkousla) a těšit se na další dovolenou. A já už budu volit jen přátele, kteří jsou dejme tomu stejná krevní skupina jako já a můj muž. 

Hezký a pozitivní den přeje Fabka


Tak snad aspoň napotřetí s nimi už nepojedete... nebo ano?

Jinak také přeji krásný pozitivní den :-)