Při čtení příspěvku Zmrzlinový ráj se mi bohužel vybavila jedna hodně nepříjemná vzpomínka.
Víte, kde jsem měla tu nejdražší sladkost v životě? Tak poslouchejte.


Vraceli jsme se z cesty po Korsice a cestou se stavili ve Florencii. Bylo něco k půlnoci, na prohlídku města jsme měli jen 2 hodiny, takže jsme se akorát stačili projít po nábřeží, kouknout na Most zlatníků a rychle běžet přes hlavní náměstí na Dóm. Po této rychloturistice jsme se nabaženi vraceli k autobusu, když tu nám do oka padla jedna zmrzlinárna hned naproti Davidovi.
Nějaké peníze nám ještě zbyly, tak se ta zmrzlina přeci musí ochutnat, vždyť italská zmrzlina je vyhlášená.
Vešli jsme tam a ceník nikde.
No nic, Itálie je, pokud si pamatuji, levná země,  takže hurá do objednávání. Raději jsme ukázali na ten nejmenší kornout a kokosovou zmrzlinu. No, zmrzliny do něj doslova narvali pořádnou porci, asi tak našich 6 kopečků. Už se nám sbíhaly sliny, tak jsme rychle postoupily k pokladně.

„12 euro,“ ukázalo se na číselníku.
Sliny se hrůzou lekly, čelist nám spadla dolů. Pokoušeli jsme se  domluvit, jestli by to nešlo vrátit. Nešlo. Samozřejmě. Zalovili  jsem po kapsách a za tu vyhlášenou italskou zmrzlinu, co byla tak přeslazená, že jsme s ní za dalším rohem znechuceně mrskli do koše, vydali poslední drobné a v přepočtu třetinu měsíčního kapesného jednoho chudého studenta.

A David se na to klidně dívá.

Teď, když přede mnou někdo řekne italská zmrzlina, chytím si peněženku, a když jedu přes Itálii, raději mám s sebou sušené ovoce (které jsem teď mimochodem objevila jako úžasnou náhražku sladkostí) za 12 Kč, aby mě zas náhodou nehonila mlsná

Milá ženo-in,
tak to by mi ta zmrzka asi taky zhořkla na jazyku...
Reklama