Čtenářka s nickem Alena613 se domnívá, že opuštená a na ulici vyhozená zvířata jsou na tom ještě hůř než lidé. Proto se jedné malé zvířecí bezdomovkyně sama ujala, a zachránila jí tak život.

Na téma o bezdomovcích by se dalo psát velmi dlouho. První, co mě napadne, jsou zvířata, která se stanou bezdomovci bez svého přičinění jen proto, že někoho přestanou bavit . Pak je ten někdo -rádoby majitel vyhodí ven na ulici. O takových případech slyšíme denně.

Tímto nechci říct, že mi lidských bezdomovců není líto, samozřejmě, že je, ale myslím si, že to mají oproti těm zvířecím přeci jen trochu jednodušší. Ti zvířecí si bez lidské pomoci sami nepomohou, jsou na lidskou pomoc odkázáni.

V létě loňského roku jsem taky takovou malou bezdomovkyni našla.Takovou malinkou, asi měsíční kočičku, jen tak pohozenou na chodníku usilnice, promočenou, vyhládlou, nemocnou, která by se nedožila rána. Zřejmě ji už doma nepotřebovali. Vždyť koťat je všude dost ne?

kote

A tak tato malá bezdomovkyně skončila u nás doma. Dalo nám trochu práce z ní udělat krásnou kočičí slečnu a najít jí krásný domov, kde se má báječně.

kote

Domov, kde ji mají moc rádi a kde roste do krásy.

kote

Mým velkým přáním je, aby lidé byli zodpovědnější a tím by bylo míň bezdomovců, ať lidských, tak i těch zvířecích. Snažím se pomoci aspoň tím, že vše co je nepotřebné a použitelné dávám do charitativních sbírek. Třeba to někomu pomůže.

Všem přeji, ať brzy všichni najdou hezký domov a nemusí trpět na ulicích.

Alena613

Milá Aleno613, děkuji, že jste se ujala toho ubožátka, vypadalo opravdu zoufale. Teď je z ní krásná kočička.

Máte také pocit, že jsou na tom zvířata hůř než lidé, milé ženy-in? Já se bohužel domnívám, že takhle dobře nedopadne žádný lidský příběh. Na rozdíl od zvířete se člověka nikdo neujme. Nebo snad znáte takový příběh?

Napište nám ho ma adresu: redakce@zena-in.cz

 

Reklama