Moje  „snídaně snů" byla v dětství, kdy jsme na jakémsi sportovním zájezdu s tatínkovým oddílem kuželkářů zavítali do Karlových Varů. V ubytovně se dalo přespat, ale na snídani jsme šli do PUPPU! Mně mohly oči vypadnout, ta nádhera!
Snídaně na stříbře, ani jsem to snad tehdy nedocenila. Ovocné koláče byly vynikající, padaly do mě jak do studny, až mě zvolna tatínek musel zabrzdit, že bych prosnídala všechny peníze, co máme s sebou, a ještě někde bude oběd. Dohodli jsme se, že to musíme mamince doporučit, aby doma taky takové pekla (dnes vím, že uměla i lepší). Nevím, jestli byly malinové či borůvkové, dnes ve věku mrazáků by to nebyl problém. Ale tehdy?

Soutěž:Který film oceněný Oscarem spolu napsali Ben Affleck a Matt Damon?
Za studií jsem jezdila domů jen na víkendy, tehdy se v sobotu ještě učilo. V neděli bych ráda vyspávala, ale tatínek na mne vyzrál! Nosil mi snídani do postele do mého málo vytápěného pokoje. Jak ráda jsem se nasnídala, nějaké domácí pečení vždy bylo, i konvice s čajem. Jenže - pak honem na WC, a to byl signál pro tatínka! Hbitě mi moje lůžkoviny odnesl pryč a bylo po teple i po spaní.
Takhle to dělával často, a i když jsem byla rychle zpět, on byl rychlejší. Stejný fígl se mu osvědčil později u mladšího bráchy i u sestry. Nedávno jsme si o tom povídali na našich sourozeneckých setkáních. Škoda, že už s námi nemá kdo takhle žertovat...
Samík97


Milá Samík97,
můžete přece v tradici žertovných snídaní pokračovat třeba u svých dětí (vnoučat, synovců nebo neteří...) No jo, ale kde vzít ten správně nevytopený pokoj, že? 

Reklama