Sympatická Pavla by se mohla radovat, že potkala příjemného mladého muže, který je finančně zajištěný a své rodině ji představil jako svou budoucí ženu. Rozumějí si a je jim spolu dobře. Všechna tato pozitiva mají ovšem jedno na první pohled drobné, ale významem velké ALE: „Vůbec netuším, čím se můj přítel vlastně živí a jsem z toho opravdu nesvá, zvlášť pokud se opravdu vezmeme a založíme rodinu,“ začíná své vyprávění jinak šťastně zamilovaná žena.
 5e3aa1febcb9bobrazek.png
Její vyvolený se s podezřelou vehemencí brání jakémukoliv rozhovoru o své práci. „Nevím, kde pracuje, s kým pracuje a neznám z jeho okolí vlastně nikoho, kdo by to věděl,“ kroutí nevěřícně hlavou Pavla a dodává, že když o tom tak přemýšlí, tak ve skutečnosti kromě jeho rodičů a mladšího bratra nezná v podstatě ani žádné jeho přátele.
 
Seznámili se ve fitku a odtud mají pár společných známých. Ti však o Robertovi, tak se její přítel jmenuje, neví také nic. Jen to, že chodí často do fitka. Jak jinak... Zkoušela se jich už nenápadně vyptávat a spíš teď lituje, že s tím vůbec začala. Nejen že se nedozvěděla nic, ale podezření se rozrostlo o to víc. A ještě si připadala blbě, že se za jeho zády snaží něco zjišťovat.
 
Ale jsem tak zoufalá, že už je mi jedno, co si kdo o mně myslí,“ přiznává a připouští, že se měla o práci a známé svého přítele zajímat dřív, než se nastěhovala k němu do bytu a začala využívat všech benefitů, které jí život s ním nabízí. „Ze začátku jsem to moc neřešila,“ krčí rameny. Teď bloumá po bytě, když je tam sama, a hledá jakékoliv věci, díky kterým by byla moudřejší. Všechny dokumenty má ale prý ale zřejmě zamknuté ve svém trezoru. Ani důkladné hledání na internetu jí nepomohlo. 
 
Na přímou otázku mi většinou řekne, že dělá do obchodu a je na něm znát, že se o tom nechce moc bavit. To ostatně bylo podobné i u mých předešlých známostí. Chlapi si většinou chtějí ve volném čase od práce odstřihnout, pokud vím,“ povzdechne si Pavla, která s čím dál většími obavami zůstává v bytě, kde si to donedávna tak užívala, když byl její přítel pryč. „A on je skoro pořád na nějakých cestách. To je jediné, co o jeho práci vím. Že musí hodně cestovat,“ zakončí své vyprávění a ví, že se své nejistoty už nezbaví.

Přečtěte si také: 

Reklama